bugün

ben kendimi bildim bileli yapılan bir eylem olup, ister bir, ister beş tane ilaç alınsın o ilaçlar kağıdın üzerine, tetriste parçaları en uygun şekilde yerleştirmek misali konulur ve önce kağıt çepeçevre sarıldıktan sonra açık kalan uçları sıkıştırılmak suretiyle sarma işlemi bitirilir. ama geçen gün bir ezcaneye gittim, sarmadan poşete koydu, çok yadırgadım. hatta bir daha o eczaneye zorunluluk olmazsa gitmem bile. demek ki bir kağıda sarma işlemi bile ne kadar etkili olabiliyor insanların seçimleri için. eczacı sözlük yazarlarına duyurulur.*
(bkz: vay be iyi tespit)
Sanıyorum ki, önceden tekel bayiliği yapmış eczacıların uyguladığı taktiktir. *. *
farklı boylardaki ilaç kutuları öyle bir yerleşir ki... o kutuların hiçbiri çıkıntılık yapmaz. büyük beceridir. sarılan kağıtlar da genellikle ses çıkaran pembe kağıtlardır. devedikeni'nin dediği gibi günümüzde kağıtlara sarılmıyor ve bir poşetin içine atılıveriyor. o el hamaratlığı yok artık.
çoğunlukla eczacı diye adlandırılan kimselerin diplomalarını kiralamaları nedeniyle ortaya çıkan bakkal zihniyetidir. diplomasını kiralayanlar genellikle bayanlardır. kiralamayan bayanlar da eczaneyi babasına bırakır ve bu gelenek sürer gider..