1. 1.
  son iki haftadır ak parti iyi fakat chp ye oy verin diyen the ecomnomist in durumunu özetletler.

  kolonist ingilizlerin yerli işbirlikçisi olan, koç holding vb, grupların desteğini alan chp ye verdiği yardakçılığını son iki sayısında faş etmiştir.

  kahrolsun emperyalizm diyenleri, eski kolonistlerin koruyup kollaması ibretliktir. bu yüzden bu seçim mandacılara karşı da verilecek bir mücadele olacaktır.
  1 -2 ... gittigerigeliyoooo
 2. 2.
  akp' ye destek verirken gayet güzelken desteği çekince yardakçı olması durumudur. adamlığınız bu kadar işte.
  4 -1 ... selim71
 3. 3.
  the economistin geçen seçimlerde de akpye oy verin demesi bu iddayı çürütür. hatta amına bile koyar. yapmayın etmeyin akpnin seçim kampanyası ahpnin yanına bile yaklaşamaz.
  ... baki77
 4. 4.
  Economist dergisinin son dönem yazılarından dolayı ortaya çıkan görüş.Zamanında AKP destekçiliği de yapıyordu bu dergi.Aynı şekilde AKP yi iktidara getiren holdinglerde ara ara CHP taraftarlığı yapmıyor değil.Her şey bir yana AKP 367 sınırını geçerse aslında ülke için en güzeli olabilir.Can çekişmenin, sürekli çaresizlik içinde kolayca bastırılabilen isyanlar üretmenin ya da tamamen cahil ve eleştirileri deyim yerindeyse ilkokullu düzeyinde olan gençlerin yaptıkları artık bir son bulmalı.Alın ne yapıyorsanız yapın.Aksini gerçekleştirebilecek bir gençlik ya da bir birikim yok bu ülkede.Geçmişe de bakarsak Atatürk ün yaptığı sadece hasta adamın kanserlerini biraz kırpmakmış ve o hücreler oldukları yerden çok daha hızlı bir şekilde türüyor bu kesin.Çaresizlik ve hiçlik hissini daha fazla yaşamanın kimseye faydası olacağını düşünmüyorum.....Ya istiklal ya ölüm diyebileceğimizi de sanmıyorum.en güzeli AKP iyi,ülkeyi koruyor kolluyor,israile kafa tutuyor diye düşünenler onların rüyalarına ortak olabilseydik keşke...
  ... tiriclev
 5. 5.
  (bkz: dayan netanyahu kılıçdaroğlu geliyor)
  2 ... teflontava
 6. 6.
  http://english.aljazeera....6/201168104328790479.html

  --spoiler--
  The Economist leader headline in its June 4 issue is revealing: "The best way for Turks to promote democracy would be to vote against the ruling party." It reveals a mentality that has not shaken itself free from the paternalism and entitlements of the bygone colonialist days.
  --spoiler--
  ... gittigerigeliyoooo