bugün

ilahi dinleyen türk solcu kadar renkli bir kişiliktir.
örnek: suicidal imbecile

efendim bilindiği gibi nickim a perfect circle'ın the outsider şarkısında geçen bir söz öbeği. ehe maynard james keenan'ın siyasi ve dini düşüncesi belli, e ben de sağ görüşlü ve inançlı bir insanım.

sonuç vallahi ben de anlamadım.
system of a down dinleyen türk gibi değil kastım, başka bi şey bu. anlatayım derdimi.

misal bi entry'yle karşılaşıyorum, içeriği ya milliyetçilik ya dincilik olsun. buraya kadar normal. fakat sonra nicke bi bakıyorum, ecnebinin solculukta en ileri gitmiş gruplarından birini ya da şarkılarından birini kendisine nick olarak seçmiş yazan kişi. o an şaşırıyorum işte.

yok hayır, yakıştıramamak değil, senin neyine bu grubu dinlemek değil kastım. ama o gruplar yaptıkları müzikten çok söylemleriyle daha öne bile çıkan gruplar (misal pink floyd gibi, ne bileyim john lennon gibi vs), ve o grupları dinleyen insan illa ki söylemlerine de az biraz yakındır diyor insan. ama önümdeki entry belli, alakası yok.

bunun benzeri filmler için de geçerli. en son v for vendetta'nın anarşist teröristi v'nin maskesini kendisine avatar seçmiş bi kızın gayet de ırkçı içerikli bi yazısını görmüştüm sosyomat'ta da aynı şaşkınlığı yaşamıştım.

entry çok güdük kaldı örnek vermeyince ama sonuçta kimseyi yekten suçlama hakkım olmadığı için böyle muğlak yazmak zorunda kaldım. yine de anlaşılır olmuştur diye umuyorum. anlaşılmadıysa da salla..
güncel Önemli Başlıklar