bugün

durust yillardi, yalandan universite diplomasina zaten ihtiyaci yoktu. rahmetli bilgili, entellektuel kimligi olan, uslup sahibi bir siyasetciydi. ha bi de serveti yoktu kitaplari, siirleri vardi.
(bkz: zulüm)
Yeni nesli böylemi kandıracağız lütfen.. Eceviti koruma kanunuda yok. Kemal Dervişin geldiği zamanları hatırlıyorum. Cumhuriyet tarihinde o kadar aciz duruma düştüğümüz zamanlar sayılıdır. Öyle vakitlerdi ki yolsuzluğu, hırsızlığı takip edemiyordunuz. Başbakana hanımı ayrı, amerikalı kemal derviş ayrı, cumhurbaşkanı denilen adam ayrı fırçalıyordu sanki..
Yeni nesil gitsin arama motorundan arattırsın. Onu koruma kanunuda yok hepsi çıkar ortaya..
Yüksek enflasyon ve faizin zirveye vurduğu yıllardı.
1999-2002 arasıydı.
Siyaseti mevcut iktidara karşı olmayı falan bir kenarı bırakın cidden kötü yıllardı.
17 Ağustos depremini yaşayan herkes bunu çok iyi bilir.
Marmara bölgesi yıkılmış ama Ecevit bey uyandırılmaya kıyılamadığı için sabah haber verilmişti. Kızılay günlerce çadır getiremedi. Çocuk yaşımda devletin aslında güçlü olmadığını o dönem anlamıştım. Başımızı sokacak bir çadır almak için neler çektik. israil bile Kızılaydan daha önce yardım eli uzatmıştı.
Sonra şubat krizi geldi. Bir esnaf çocuğu olarak işletmemizin batışını izledim.
Benim için çocukluğumu bırakıp büyürken; devletin ciddiyetsiz ve güvenilmez olduğunu ecevitli günlerde yaşadım.
Bugünün gençleri en azından daha şanslı. Otoriter bir iktidar ile karşı karşıyalar ama emin olun bu dirayetsiz bir iktidardan daha iyi.
güncel Önemli Başlıklar