1. 1.
  barış harekatı başladığında ecevit'in radyo'dayaptığı konuşma.

  20.07.1974 Saat:06.03 Bayrak Radyosu'ndan

  Ecevit'in konuşması: (Dönemin Türkiye Başbakanı)

  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, indirme ve çıkarma hareketine başlamış bulunuyor. Allah milletimize,bütün Kıbrıslılara ve insanlığa hayırlı etsin. Bu şekilde insanlığa ve barışa büyük bir hizmette bulunmuş olacağımıza inanıyoruz.Öyle umarım ki,kuvvetlerimize ateş açılmaz ve kanlı bir çatışmaya yol açılmaz.Biz aslında savaş için değil barış için ve yalnız Türklere değil,Rumlara da barış getirmek için adaya gidiyoruz.Bu karara ancak diplomatik,politik yollar denendikten sonra mecbur kalarak vardık.
  Bütün dost memleketlere,bu arada son zamanlarda yakın istişarede bulunduğumuz dost ve müttefikimiz Birleşik Amerika ve ingiltere'ye meselenin müdahalesiz halledilebilmesi için gösterdikleri iyi niyetli çabalar için şükranlarımı belirtmeyi borç bilirim.Eğer çabalar sonuç vermediyse elbette sorumlusu bu iyi niyetli gayretleri gösteren devletler değildir. Tekrar bu harekatın insanlığa ve bütün Kıbrıslılara hayırlı olmasını dilerim. ( Saat 06.03 - Bayrak Radyosu'ndan)
  7 ... sen bana bu diyemezsin
 2. 2.
  şimdikiler gibi boş lafların ve boş işlerin adamı olmadığının kanıtıdır, önce yapar sonra konuşur, artistlik değil liderlik yapar.
  5 -1 ... tapukadastro
 3. 3.
  o kadar güler yüzlü ve kendinden emin konuşmuştur ki, halkın ona verdiği, '' halkçı ecevit '' , '' karaoğlan '' ve ' umudumuz ecevit '' sıfatlarını, sonuna kadar hak etmiştir.
  4 -1 ... babavepic
 4. 4.
  Birileri gibi parmak sallayarak "gireriz hee" deneniş, girmiş ve öyle kınuşnuştur.
  1 ... hussar
 5. 5.
  Gurur vericidir.
  2 ... ataturkcu 20
 6. 6.
  Dünyanın hiç bir süper gücünün istihbaratına takılmadan çıkarma harekatını organize eden ve hayata geçiren bir kahramanın konuşması.

  söz edilen dönem soğuk savaş dönemi. Türkiye gibi bir ülkede her iki tarafında elemanları devletin kademelerinde. soydaşlarımız yüzerek gidilecek mesafede eziyet edilerek katlediliyorken dünya duruma tepkisiz kalıyor. Böyle bir durumda karaoğlan amerika, ingiltere ve sovyet istihbaratlarının haberi olmadan çıkartma planı hazırlatıyor ve uygulanması için emir veriyor. Abd ve ingiltere olayı tüm dünya gibi radyodan öğreniyor. Sadece rumların ve yunanistan'ın façasını değil abd ve ingiltere nin de façası bozuldu. Bu yüzden yıllardır kıbrıs çözümsüz. Bu yüzden türkiye yıllarca ambargoya maruz kaldı. Ama bu bedel ödenmeliydi ödendi.

  sabrımızı kimse test etmesin diye atar yapmadık yapılması gerekeni yaptık bedel ödenecekse ödedik.

  Şimdi senin ülkende paralel devlet kurulmuş paralel ordu kurulmuş darbe olacağından abd nin haberi var rusların haberi var ab nin haberi var bizim devlet yöneticilerimiz tv izleyen enişteden öğreniyor ordu komutanlarımız düğünde göbek atarken derdest ediliyorlar.

  Nerede ecevit gibi yönetici ve onun emriyle adaya çıkarma yapan ve hiç yabancı istihbarata yakalanmadan iş yapan komutanlar nerede şu anki yönetici ve komutanlar.
  4 ... oz passenger