bugün

başbağlar katilamının üzerine tek satır yazı yazmayan ece temelkuran'ın tatil dönüşünde 13 şehit ile ilgili yazı yazmamak için yaptığı numaradır.

kendisi en son madımak katliamı ile ilgili bir yazı yazmış ve zaten hepimizin ortak acısı olan bu olayla ilgili fikirlerini belirtmişti ve giderayak bir bdp yalaması yazıyla tatile çıkmıştı.

ama nedense başbağlar katliamından hiç söz etmedi.

bahanesi hazırdı, tatildeydi.

ama tatil dönüşü 13 şehit ile ilgili yazı yazmamak için birşeyler yapmalıydı.

ve şunu yaptı.

önce anneannesi için kan aradığını söyledi. ( çok geçmiş olsun bu arada )

sonra bu yazdığı tweet'e verilen cevaplara baktım. onu seven sevmeyen herkes geçmiş olsun dileklerini iletti.

sonra istediği ortamı yaratamadığını anlayınca bir kez daha aynı tweet'i attı.

bu sefer aradığı sinirli insanları tuzağına düşürdü.

gelen bazı tweetlerde ''kürtler versin sana o kanı'' gibi şeyler yazıyordu.

ve ece temelkuran o anda istediğine ulaştı.

anneannesinin rahatsızlığını bir tarafa bırakıp birden kan verecek binlerce kürt var, yahudi var, ermeni var dedi.

ama ona yardım etmek isteyen türkler'den hiç bahsetmedi.

ve ertesi gün manşetlere oturdu.

''ece temelkuran a büyük haksızlık ''

şimdi soruyorum size.

işin özünde hilal cebeci'nin meme açıp gündem olması ile bu kadının yaptığının ne farkı var ?

biri cahilce diğeri kurnazca.

insanların en hassas oldukları sağlık konusunda bile kendi akrabanı öne atacak kadar gözün dönmüş ece temelkuran.

geçmiş olsun hem büyükanne'ye hem sana.
beşiktaş'a taş atan bursalı çocukları pkk'cı çocuklarla aynı şekilde değerlendiren o sosyalist-hümanist beyinden beklenen tavırdır.
madem kan vericek kürt var onlar versin o zaman.
bu kişilerin amaçları basit.bir şekilde gündeme gelmeye çalışıyorlar ki ya orasını burasını açıyorlar yada böyle abuk subuk durumlar.nasıl ismimi yeniden öne çıkartırım telaşı bunlar.
(bkz: oha)

hilal cebeci'nin yaptığı teşhircilikle, bir gazetecinin anneannesi için kan araması arasında nasıl bir bağlantı kurdun çok merak ediyorum.

kürtler versin o kanı 'beter ol' diyenlerin yaptığı terbiyesizliği ve ırkçı söylemleri haklı çıkarabilenin alnını karışlamak isterim.

suçu günahı olmadığı halde ameliyata girecek yaşlı bir teyze için temelkuran'a: "git ondan bundan iste beter olun" diyebilenler de "sözde türkler" olduğu için kadının türklüğü ve bu türkleri övmesi beklenemez. ayrıca;

ben sana türk olamazsın demedim, insan olamazsın dedim!

edit: basın eksiyi, hepiniz aynı bokun farklı rengisiniz çünkü.
ece hanım'ın yüzündeki sahtelik yazılarında ve her yerde. her şey beklenir.
twitter hesabına, pkk terörü yüzünden yine hayatlarının baharında kapkara toprağa giren 3 can haberinin alındığı bugün kot taşlama işçileri ile ilgili resimler yükleyerek zirve yaptırmış kurnazlığıdır.

açıkçası ben, hergün herkese, ''şehitlerimiz dururken başka şey yazmayın'' diyecek kadar akılsız bir tip değilim. ancak sen gazeteciysen ve yazılarının yüzde doksanı güneydoğu ile ilgili ise oradaki terörden ve terör sebebiye şehit olmuş insanlardan tek kelimecik bile bahsetmemen gerçekten senin maskeni düşüren bir hareket.
(bkz: halamın taşakları olsa amcam olurdu)

aynen bu minvalde bir bağlantı kurulmuş konular arasında. ayrıca her yazar her konu hakkında yazmak zorunda değil. 13 şehit konusunda neden ece temelkuran'dan bir beklenti içerisinde olunsun ki. zaten bir sürü demokrat yazar bahsetmedi mi bu konudan. provakatif bağlantılar kurmaya hiç mi hiç gerek yok.

ed: imla
güncel Önemli Başlıklar