bugün

görsel

Oldukça sert bir tepkidir. Evet.
günün bomba gelişmesi.
görsel
Valla insanlar sıkıldı artık karantinadan kısıtlamadan. Bir ab önce bitse de kurtulsak modunda herkes. Böyle olunca insanın senin de virüsüne de diye isyan edesi geliyor.
Işe girmek için test yaptırdım iş yeri istedi diye.
Sonra şansa pozitif çıktım 0 belirtiyle bitirdik on gün sonra. Şimdi birini almışlar galiba cevap vermediler. Asıl ben sokayım hem bok yoluna eve kapaniyoruz hem çalışamıyoruz sen niye artistlik yapıyorsun ayağı yanik it gibi klüp klüp gezemedin diye mi.
Ece hanım duygularımıza tercüman olmuştur. Harbiden ben de sokayım bu covid 19’a ya... ulan bi Ece mi isyan ediyor sanki, herkes kafayı sıyırmak üzere amk.

Ece, bul beni acilen. Beraber kayalım koronaya...
Az önce bazı bilim insanlarının ifade ettiğine göre Mutasyon tersine de dönebilir. Yani bu virüsün ortadan kalkması ve pandeminin tamamen sona ermesi demektir. Tamam ingilterede boris jonhson çıktı dedi ki yeni tür (mutasyon) % 70 e kadar daha bulaşıcı. Fakat bu bilimsel bir veri değil. Kestirme (yuvarlak tahmin) bir rakam. Ayrıca bulaş hızının artması virüsün daha kuvvetli hasta edeceği veya aşıların yetersiz olacağı yada maske mesafe hijyen faktörünün etkisiz olacağı anlamına gelmiyor. Hem sonra araştırmalara göre pandeminin başından beri virüs kaç defa mutasyon geçirdi, bu ilk değil ki. Anlaşılan o ki Adam anlaşma yaptığı doz aşıları halka rahat vurabilmek için korku rüzgarı estiriyor. Çakal yani. Noel yasakları Londrayı kapatma yada izolasyon kararı tamamen güvenlik amaçlı ve sadece bir tedbir. Aynı johnson'un pandemi ilk başladığında sürü bağışıklığı palavrasıyla nasıl dalga geçer gibi lakayt davrandını hepimiz gördük. Ondan sonra binlerce insan ölüp tepki çekince ve hasta olunca akıllandı. Şimdi yoğurdu üfleyerek yemesi bundan. Tedbirlere uymak, ve sabır şart. Ama korkuya pabuç bırakmak yok. Ocak ayı sonuna doğru çinden aşılar da geliyor. Bitecek allahın izniyle bu günler..
yanlış isyan etmiş bu ne ya bu ne ya of bu ne ya demesi lazım.
Irkçı,bölücü bir yaklaşım...

Bu ağır ithamlardan dolayı derhal covid-19’dan özür dilemelidir.
Millet dukkanini açamıyor, geçim derdinde bunlar gezemedik diye isyanlarda.
https://youtu.be/YRrZoUZDOwE

insanlar artık bu modda.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.