bugün

bir insanın; bir topluluğa veya bir kişiye söyleyebileceği sözdür. (ece'nin söyleyebileceği belki de.)

bu yazım bir hakaret değildir, yazıyorum..
yazacaklarım ne kötüdür ne de iyi bir kez daha söylüyorum bunu siz ayırıyorsunuz, siz nasıl görmek istiyorsanız öyle görüyorsunuz...
ben hayatım boyunca sabreden bir insan oldum ve bir de sessiz.. ben insanlara hakaret etme taraftarı değilim, onları üzüp kırma taraftarı değilim ve ben insanlardan nefret etmek istemiyorum..
hepimizin gideceği yer aynı, şu an güzel bir dünyadayız (güzel bir dünya!) kimisi başrol oyuncusu kimisi de yardımcı oyuncu kimisi insanları üzüyor kimisi ise onları sevindirebilmek için elinden geleni yapıyor ama bu insan veya insanlar kimi üzdüğünün veya üzdüklerinin farkında bile değil veya değiller..

siz insanları üzün, ama sonuç itibariyle en çok sizin canınız yanacak, en çok siz üzüleceksiniz.. 'tabi bir vicdanınız varsa o da... ''tıpkı borcu ve cotton candy üzdüğünüz gibi başka insanları da üzün, üzün ki siz mutlu olun... ''

tanımadığınız insanları üzün bunlarla o hiçbir şey düşünmeyen beyinleriniz mutlu olsun..
belki de ben yanılıyorum belki de yanılmıyorumdur bilmiyorum ama hissettiklerim bu ve

sırf diğerleri gibi olmadığım için ben anormalim ve benim psikolojik sorunlarım var.
sırf diğerleri gibi hakaret etmediğim için birilerine ben anormalim,
sırf diğerleri gibi saygısızlık yapmadığım için ben anormalim,
sırf diğerleri gibi seviyesiz yazılar yazmadığım için ben anormalim,
sırf diğerleri gibi insanlarla dalga geçmediğim için ben anormalim,
varsın olsun ''ben anormal olayım'' ''yeter ki siz mutlu olun''
Gezinen bir gölgedir hayat, gariban bir aktör
sahnede bir ileri bir geri saatini doldurur
ve sonra duyulmaz olur sesi, bir masaldır
gürültücü bir salağın anlattığı
ki yoktur hiçbir anlamı.

William Shakespeare..
(#7649340)
"ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır." demiş ya mevlana durum tam da bu. sen anlat, onlar istediği için değil, onların anlayacağı dilden değil, onlar okuyacağı için değil; sen istediğin için, istediğin gibi yaz, çıkar elbette değer verenin. değer verenin çıkmasa ne yazar, yeter ki sen dilediğince yaz. kendin mutlu ol.
"ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır." demiş mevlana.