bugün

görsel

italya'da market alışverişinden kare paylaşan Ebrar Karakurt, Türkiye'deki fiyatlara gönderme yaptı !.

----------

italyan ekibi Novara'ya transfer olan Ebrar Karakurt, market alışverişinden yaptığı paylaşımla gündemi salladı. Market arabasının fotoğrafını çeken Ebrar, "italya'da 55 euro, Türkiye'de 1000 lira" notunu düştü.

https://www.haberler.com/...paylasan-14417403-haberi/
banane.
Bize ne.
"ovropodo osgoro ocrot yoksok omo hor şoy çok poholo" diyen genç kardeşlerimizi hüzne boğacak paylaşımdır. özellikle hükümetçi ak genşleri.

bu arkadaşlar geçinemiyorlar. bir çoğu işsiz babasının verdiği harçlıklarla okula gidiyorlar ve arkadaşları ile düşük bütçe ile sınırlı takılabiliyorlar. kenarda beş kuruşları yok üstüne hepsinin ya kredi kartı borcu var ya kredi borcu. böyle muhabbetler açılınca hemen "tamam avrupada asgari ücret denilen şey 1500-2000 euro ama hayatta ona göre pahalı kiralar 500 euro 1000 euro sigaranın pakedi 15 euro hatta domatesin tanesi 2 euro imiş öyle duyduk" diye savunma mekanizması geliştiriyorlar. zannedersin ki hepsi senede 2-3 ay avrupada yaşıyor oranın şartlarını iyi biliyor. benim kuzenlerde ak boylardan. fransa şubesindeler ak boyların. bu yaz geldiklerinde birkaç tane fiş gördüm unutup yanlarında getirmişler çantalarında. bu ebrar ın paylaşımı gibi aynı. sigara veya alkol almaz isen sebze meyve peynir vs fiyatları bizim buradakine denk. bizim burada adam mesela vasıfsız 2850 lira maaş alıyor. oradaki benim vasıfsız kuzenlerin aylığı en az 1500-2000 euroya geliyor. 2850 lira nerede 1500 euro nerede ? küçük erkek kuzenin altında şahane bir araba var. karısı doğum yaparken hediye olarak spor bmv aldı. sen alsana burada karına bir fiat albea falan hadi.

hani refah içerisinde yaşıyorduk ulan ? hani uçuyorduk kaçıyorduk evrupa bizi kıskaniyidi. konuşmaya gelince herkes konuşuyor ama işte mevzunun derinine inince işin boyutu bambaşka..
arabaya doldurduğu benzinin litre fiyatı da bizim gibi pahalı değildir..

aldığı en kaliteli etin kilosu 16 18 euro arasıdır. başka da bir şey söylemiyorum...

15 yıl evvel 2.5 euro olan 2 litrelik bir gazlı içeceğin fiyatı hala 2.5 eurodur.. bizdeki gibi her sene üçer beşer zamlanan hiçbir gıda yoktur.. üstüne üstük maaşlara her sene belli oranda zam gelmektedir. asgari ücretle çalışanların oranı yüzde onu geçmez. asgari ücretlilere devlet daima kira yardımı, çocuk yardımı vb yapmaktadır. geçim sıkıntısı yoktur.
adamlar işi çözmüş be a.q.
Ekonomi çok iyi diyenlerin kafasına smaç çakmistir.
Telefonunu çıkarsın Ebrar beyefendi.
güncel Önemli Başlıklar