bugün

canlı yayında yaşanmış olay
karakterler
asa: ali sami alkis
ts: turgay seren
zs: ziya sengul

asa- turgay abi bak sana bisey soyleyim mi?
ts- tabii soyle.
asa- yonetim dese ki; ali sami alkisi sahaya suruyom arkadas libero oynayacak dese
ts- kim?
asa- adam (lucescu) sesini cikartmayacak ya
ts- aaaa yok ebesinin ami ali sami!
asa- valla billa ya hahahaha
ts- oyle sey olmaz, olur mu oyle sey ya, birak ya
zs- bi dakka bi dakka
asa- vallahi oyle, oyle bir durum var ya
ts- yanlis bisey olur mu oyle sey
zs- bi dakka musade eder misin .
videosu geç de olsa (birkaç ay önce) internete düsmüs efsane replik.
bir digeri için
(bkz: tromso maci devre arasi ses kaydi)
http://rapidshare.de/files/3771993/alisami.mpg.html

Şuradan ulaşılabilecek şey
izledikçe eski telegolü özleten başyapıt. aslında adnanla gökmen de pek aratmıyorlar hani..
200 promil alkolün turgay şerenin yüzündeki kırmızılığa dikkat çekecek kadar etkili cümlecik.
ekrandaki dört ismide ayrı ayrı inceleyip tekrar tekrar izlememe neden olan ve her defasında beni kahkahalara boğan bir replik.ziya şengül alkol aşırı olduğu için olayın farkında değildir.ali sami iki saniyelik algılama süresinden sonra kopmuştur.ahmet çakar en ayık adamdır ve hemen utangaç sevgili tribiyle yüzünü saklar ve gülmemeye çalışır.veee turgay şeren,o hiç birşey olmamış gibi takılmaya devam eder, olmaz öyle şey diyerek ısrarla ali samiye çıkışır.
turgay şerenin o lafi soyledikten sonra afallayip devrelerinin yandiği kafasinda mavi ekran çıktığı ,panik yaptığı enstantane,zira şoyle devam etmektedir turgay şeren o laftan sonra;

"olmaz oyle şeyyy yaauuvv yok yaaaawww olur mu yauuuwwww yok yauuuuuwwww olur mu yauuuuwww yok yaaaaauuuwww......."

?????? ne diyon be ?ben mi dedim ebenin ami die??
(bkz: Ahmet cakarin kıs kıs gülmesi ve Turgay şeren'in dumur olayı)
ziya şengül'ün hadiseyi anlamadığı olaydır.
üzerimizde büyük bir yarılma etkisi bırakmış bir olaydır.hatta arkadaşlarım bu olay üstüne kedilerinin adını "ali sami" koymuşlardır.
olay an ve an şöyle gelişmiştir:

-a.s.a.: turgay abi bak sana bişey söyliyim mi
-t.ş.: tabi söyle
-a.s.a.: yönetim dese ki ali sami alkışı sahaya sürüyom arkadaş, adam libero oynıycak dese adam sesini çıkarmıycak yav, vallahi billahi yav..
-t.ş.:yaauv yok ebesinin a** yav, yok ebesinin şeyi ( bu anda ali sami kopmayla şok arası bir hisle kahkahayı patlatıyor, ahmet çakar ise lafı duyar duymaz şöyle bir irkilip önce noluyoruz diye güntekine bakıyor ve içinden boku çıktı işin kaç gün kapatırlar acaba kanalı diye düşünerek kıkırdamaya başlıyor) öyle şey olur mu, olur mu öyle şey yav, bırak yav,git yav..
( burda ziya şengülle ali sami aynı anda araya giriyor )
a.s.a.:öle öle ya yapar, vallahi öle bir durum var..
z.ş.:şimdi bi dakka, bi dakka sevgili ali, bi dakka müsaade eder misin..
(turgay şeren toparlamak istiyor ama pek yaratıcı değil)
t.ş.: olur mu öyle şey yav, yanlış bişey, olur mu öyle şey..

4 kare de ayrı ayrı incelenmelidir. ilk seferde tabii ki büyük bomba olan turgay şeren'e bakılmalıdır. ağzından çıkanı farkettiği anda kalabalık içinde sesli osuran birisi gibi vaziyeti kurtarma çabası içine girip başarısız olmuştur. ancak ali saminin öyle de bi durum var şeklinde gelen ikinci tahriğini başarılı bir şekilde savuşturmuştur.

ikinci seferde ahmet çakar'a bakmak yerinde bir tercih olabilir. zira ahmet çakar olayın nası boka satdığını farkeder farketmez önce irkilip, daha sonra muzip bir çocuk edasıyla bıyık altından gülmektedir. zira bu sahne güldüğünü pek görmediğimiz, hatta darth vader benzetmesi yapılan ahmet çakar'ı*içten bir şekilde gülerken gördüğüm tek sahnedir bu arada.

ali sami alkış zaten olayın baş kahramanlarındandır. patlamaya hazır olan turgay şeren'e böyle bir laf söylemesi yangına körükle gitmenin alasıdır. zaten biraz olayı perdelemek adına biraz da ulan bu adama bunu da sölettim gibi bir düşüncenin verdiği hazla kahkahayı basmaktadır.

ziya şengül ise zavallılaşmıştır. rakı masasından kalkıp geldiği için vaziyeti idrak edememiştir. zira oturuşuyla spor yorumcusundan çok herhangi bir kahvede okey oynayan birini anımsatmaktadır. kıpkırmızı olmuş suratlarıyla hem turgay şeren hem de o sanki programda diilde yazlık evin bahçesinde rakı muhabbeti yapar gibilerdir.

videoda görünmeyen ve surat ifadesini en çok merak ettiğim kişi ise güntekin onay'dır. çünkü utangaç karakteriyle programı sunarken özellikle ahmet çakar tarafından sıkça ezilmiştir.*

neticede beni her izlediğimde kahkaha krizlerine sokan mükemmel bir olaydır. turgay şeren'in tarzı budur. kaç yaşına gelmiş adam, gaza gelip canlı yayında olduğunu unutuyor tahminen. nitekim müthiş bir bombası daha vardır onu da sizlerle paylaşalım:

star tvde şampiyonlar ligi maçlarıdan birinin yayını öncesinde yaşanan bir problem sonucunda "ahmet yapacağın işi s.keyim" gibi bir cümle sarfetmiş ve televizyon başında babamla yerlere yatmamıza sebep olmuştu.
turgay şerenin olaydan 10 saniye önceki sözü aslında tartışmadan daha çok bir centilmenlik belirtmektedir ali sami alkışa söyle canım demesi alkış ı şımartmış ve ben sahaya çıkacam da libero oynamak istiyorum demek istemiştir..tabi turgaycım da kendini kontrol edememiş ve tüpü patlatmıştır..aynı şekilde beni ve bu kaydı bir şekilde dinleyen herkesi de patlatmıştır
Ahmet Çakarın şoka girmesi Ziya Şengül'ün ise hiçbirşey olmamış gibi söz istemesi ile devam eden olay.
her bir karenin ayrı ayrı izlenmesi gereken televizyon tarihimizde bir dönüm noktası sayılabilecek diyalog..
ayrıca arkadaşlar arasında fazla abartanlara söylenmesi tavsiye edilir...
turgay şerenin ali sami alkışın abartılı bir lafından sonra sarfettiği ve televizyonculuk tarihinin unutulmaz olayları arasında yer bulmasını sağlayan olay
"yok artık lebraunceymmmssss" şeklinde karşılık verilecek durumdur...
(bkz: durum)
(bkz: yok ebenin amı ali sami)
canlı yayınca çok güldüğüm bir dialogtur.
ciddi bir spor programında üstelik rtük ün varlığından haberdar olunan bir ülkede nasıl gerilmişse artık..hani onun yerine diyecek başka kelime de bulamamış. *
canlı yayında turgay şerenin ali sami alkışa verdiği mükkemmel cevaptır... gayri ihtiyari söylenmiştir. kişi kurum ve kuruluşlar hedef alınmamıştır. ali sami alkış tarafından kahkahayla ahmet çakar tarafından hafif bir tebessümle karşılanmıştır.
15 saniyelik bir görüntü olaraktan izlenebilecek garip şey;

http://www.youtube.com/watch?v=hB9MIzJlf5Q&mode=related&search=
turgay şeren in söyledikten sonra "duyuldu mu acaba" dercesine sağa sola endişeli bakışlar savurmasına neden olan büyük gafı.
Unutmayın unutturmayın..
http://www.youtube.com/watch?v=uej42plvs14
turgay serenin ali sami alkışa canlı yayın telegolde sarfettiği sözdür. olayın tam 4 yorumcunun da ekrana geldiği anda gerçekleşmesi durumu daha da komik hale getirmektedir.

ayrıca ali sami alkışın olaydan sonraki gülüşü de bir hayli komiktir. * * *

http://www.youtube.com/watch?v=42102xGgaCQ
turgay şeren'in sarfettiği bu sözden sonra ahmet çakar'ın mimikleri görülmeye değerdir, afallamanın* nasıl bir şey olduğunu öğretir bize ahmet hoca.
güncel Önemli Başlıklar