bugün

Giriş yapmak isteyenlerin "çok kalabalık" ibaresiyle karşılaştıkları olay.

Bakan beyin açıklaması: (EBA'daki yoğunluk) Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor.

iyi birşeymiş, gülsek mi ağlasak mı acaba?
Medyanın yavşaklığıdır.
Sabah kardeşime açayım dersi dedim. Ya site çöküyor Ya da çok kalabalık uyarısı veriyor.

Şunu bile öngörüp düzgünce yapamayan zihniyet ülke yönetiyor.
Almanya kıskandığı için tüm ülke topluca siteye yüklenip patlatmış sanırım.
(bkz: çok kalabalık)
canlı ders oluştur deyince, başlığı yazdıktan sonra sınıf listeleye basınca girdiğiniz sınıflar değil başkaları listeleniyor. Bende 2, 3 ve 4. sınıflar çıkması gerekirken birler çıkıyor listede.
Sonra tekrar deniyorum. Bu defa sınıflar doğru listeleniyor ama ders olarak ingilizce çıkmıyor.
ingilizce çıkınca da bu defa listelenen üniteler başka dersin oluyor.
iki saattir uğraşıyorum yok. Sabah namazına kalkanlar çağrı atsın efendim. Bir de o sakin vakitte deneriz. iyi geceler.
Anlamadığım şey ülkede program yazılımcısı hiç mi yok?
Yoğun ilgiden dolayı çöktüğünü söyledi sayın bakan baya memnun. Ondandır. Evet.
iki-üç haftadır sakince ve güzel işliyorduk sorunsuz. altyapı büyütülmedi. fazla fazla ders yazın denildi. ek ders verilecekmiş.

Bu yoğun ilgi ek ders muhabbeti ile beraber başladı nedense. Kendisine günde 7-8 ders yazan öğretmenlerimiz çıktı. Buna kızıyorum.

"Günde yarım saatten fazla ekran başında durmayın çocuklar, sağlığınıza zararlı! Beyin zarınız zedelenir" muhabbetleri ne oldu? Nereye gitti? Bilinmez.
Birilerinin işine gelen durumların günlerce gündemde tutulmasına, canlarını sıkan durumların hasıraltı edilmesine alışığız.
Dış gücler efendim. Yurt dışından erisimin engellenmesi lazım. Cia kgb mossad vb teror orgutleri ayni anda girip sisteme comak sokuyorlar. (Aamına koyduğumun ipneleriii!!)
görsel

Yarının ders programını ekleyemiyoruz bile. bekleme sembolü çıkıyor hep. sınıflar ve dersler listelenmiyor. Sabah erkenden bugünkü dersleri zar zor ekleyebildim. Ama kimse derse katılamadı. Whatsapp'tan tarif ediyorum yine giremiyorlar. Çok kalabalık uyarısı geliyormuş.
biri vardı, okullar açılsa da hazırız açılmasa da. öyle de hazırız böyle de hazırız. uçarız kaçarız diyordu. nerede acaba o arkadaş.
a haberde bile çıktı.