bugün

insanı gülme krizine sokan isimlerdir. eşşe, fadime, kiraz falan neyse de ördek nedir amk.
Simizar ve sühben gülmek istemiyorum ama baya degisik..:)

Ama bir tanesi çok tatlış; küçükhanım.:)
Defgo ne lan, yemin ediyorum bizde defgo var.
Bürhan ve şemsi.
Şemsi bir kadin ismi olarak cikti beyler..
Penpe diye bir isim çıktı. Zat-ı muhterem büyük ninem olur kendileri. Sanırım Tarık Mengüç ile akraba çıkacağım.
düz adamlığın sülaleden geldiğini bir kez daha gösteren isimlerdir. hep mustafa, ahmet, ayşe, fatma isimleri var lan. biz babadan itibaren istanbulda doğup büyüdük isim biraz farklı olmuş köyde kalsak aynen devam edermiş isim silsilesi..

- ismin ne senin evladım
+ şaban oğlu şaban kumandanım
- yaa demek babanın adı da şaban
+ dedeminki de şaban
- siz sülalece şabansınız demek..
(bkz: sözlükteki gavurlar)
Anakız.
Evet isim bu idi.
Ali'dir. Hahahahaha ali nedir ya?

(bkz: türk çıkmak)
Adem vardı. Yani ademden beri soyumuz belli. Şüphesiz balikesirli tam Türk çıktı. O kadar Türk ki karışmamış hiç maşallah.
'adul' annemin anneannesinin adı.
ulan ne sıkıcı bi soyum varmış. 200 senedir aynı şehirde yaşadıkları yetmiyormuş gibi bir de hep sıradan isimler koymuşlar. zaten birkaç tanesi hazıra konup isim düşünmemek için babasının, annesinin ismini çocuğuna vermiş.

her muhabbetin dışında kalıyorum mına koyim. göçmen filan olsak n'olurdu yani? hadi onu da geçtim bari bikaç orijinal isim koysaydınız. :(
göher diye isim mi olur?
kıllı ve alo. bunlardan iyisini daha görmedim.
(bkz: kıllı nine)
(bkz: alo dede)
Anne tarafında muzaffer isimli kadın var. Dede naptın sen amk...
bizi bi arkadaşın adı alparslan eleman büyük ülkücü, büyük büyük dedesinin adı mırro geldikleri yer de adıyaman. cocuk 10 gündür türkemn kürdüyüm ben diye geziyor ortalıkta.
hangi motivasyon el kadar çocuğa arıgözü isminin konulmasına yol açar? bu nasıl bir vizyon?

neyse sonuçta dedemin dedesinin dedesinin dedesi. çok şey yapmayayım.
Elma gördüm ben bi tane.
Anne tarafım aynı yerde kalmış ve sürekli gelinlerine sare adını vermişler başka da bir gariplik yok.
Bir de aynı evden 100 yıl sonra gelin almışız bu da var.
Karakız.inek ismi gibi aynı tuhaf.
baba tarafımda 1894'de Seray ismi var, ancak anne tarafım yıkılıyor. (bkz: emo hafze zere hate)
Mahçup. Mahçup nedir yahu?
Yosma, pervane vs. Ne ilginç isimlerimiz varmış.
en üst soy bilgisindeki dedemin dedesinin annesinin adıdır efendim: 'Kukuş'

valla ben hangi anasının amından geliyorum öğrendim.
güncel Önemli Başlıklar