bugün

e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama olayının evrilmiş hali.

sorgulayamıyoruz. site zaten aşırı ilgiden yavaşlamış durumda. bir de siteden indirilen java dosyaları açılmıyor.

velhasıl "bir işi doğru düzgün yapın be kardeşim" demek istiyorum. hadi yavaşlığı anladık. java dosyaları neden açılmıyor? açılmayacaksa neden böyle bir sistem belirlediniz?

her sorduğumda ailemizin geçmişiyle alakalı çok farklı şeyler söyleyen babamın hangi ortaya attığı tez doğru onu öğrenmek istiyorum. çok mu?
Aile soyağacım benimde uzun yıllardır kafa yorduğum bir durumdu.Ancak bir vatandaş olarak nüfusun arşivlerini araştırmak mümkün olamazdı.Çok şükür devletimiz bunu da vatandaşın hizmetine sundu.Bu gün epey denedim mümkün olmadı. Az önce e-devlet adresime girebildim, oradan "Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama" yı seçtim, ancak “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.” Uyarısıyla karşılaştım bakalım sistem ne zaman düzelir.Belki hafta sonu ulaşabiliriz diye düşünüyorum.
ben vakitli davranıp hallettim, geç kalanlar düşünsün. *
Uygulama yogunluktan dolayı kapatılmıştır. Pkk severlerin pkk yı korumak için yok ermeni çıktı yok şöyle oldu yok türkçüydü ermeni çıktı yalanları zırvadır. Vatanının bölünmez bütünlüğünü düşünen pkk ya , dhkpc ye ,ışıde , fetö ye düşman olan herkes vatansever milliyetçidir. Birileri ağlamasın sonları geliyor soyları kuruyor.