1. 488.
    Hep kars. Oysaki nerden goctuk onu merak ediyordum.Bana bilmedigim birsey soyleseydin ya e devlet:)
    ... birmendilniyekanar
  2. 489.
    herkes çanakkale sarıkamış şehitlerinin torunu olduğunu iddia ediyor dikkat edin de kütahya eskişehir muharebeleri sonrası firar eden 30 bin askerden birinin torunu çıkmayın.
    1 -2 ... turkuaz54
  3. 490.
    1830 lu yıllara kadar uzanan, baba tarafından türk, anne tarafından ermeni olduğumu, 200 yıldır da gümüşhaneli olduğumu öğrendiğim soy şiysi.
    5 -2 ... firavunarabasiylamusatasidim
  4. 491.
    galiba yine troll geçiyorlar. kaç dakikada gelir acaba. merakla bekliyoruz.
    ... odysseiasgirl
  5. 492.
    Çok dağınık bir şekilde verilmiş isimler. Tam olarak soy ağacı dediğimiz şeyin bir dalı var bir dalı yok diyebiliriz. Üstelik anne yakınları daha çok verilmişken baba yakınları daha az verilmiş. Çok da eski tarihlere de gitmiyor. En eski 1850'ler verilmiş.

Yine de başlangıç için güzel.
    -1 ... bir anda yasamak yeniden guzel
  6. 493.
    hasan Hüseyin ali durmuş erkeklerde
    fadik fatma zeynep melek kadinlarda

değiştirip değiştirip koymuşlar kendi aralarinda bu isimleri.

neyseki son kuşakta değişmeye başlamış ama bilin bakalım kim 200 yıllık gelenek haline gelen bu isimlerden birini taşıyor :(

yani pek kötü söz söylemek istemem ama arkadaş nasıl insanlarsiniz ya isim bile bulamamissiniz cocugunuza. cik cik cik.
    9 -4 ... turkuaz haykiris
  7. 494.
    tirkolari çıldırtır adeta kudurtur.

ne mutlu ki kürt soyundan geliyormuşum.

gerçi ben ermeni soyundan geliyorum sanıyordum ama olsun dedelerim yüce kürt soyundan gelmiş olması beni gururlandırdı.

onur duymama sebep oldu çok yararlı bir uygulama.

ne mutlu kürdüm diyene.
    2 -14 ... s h a k t a r v8
  8. 495.
    Talebim alındı bekliyorum lakin bilmediğim bir şeyi göreceğimi de sanmıyorum. Gerek rahmetli dedem gerekse dedemin akranları sayesinde bolca bilgiye sahibim. Yıllarca esaretten sonra kaçarak ta mısırdan köyüne yayan dönüpde tekrar kurtuluş savaşı için askere alınan hayatı film gibi bir büyük büyük bir dedeye sahibim. E devletin verdiği belgede bunlar yazmayacak o yüzden çok da heyecanlı değilim.
    1 -1 ... enkidu1986
  9. 496.
    1830 doğumlu dedemin ana adının "ördek" olduğunu ögrenmemle ( bildiğimiz ördek amk) beni bir hayli şaşırtmıştır. acaba o zamanlarda nüfusa kayıt eden eleman kendince mi uydurmuştur bu adı bilemiyorum tabi.
    10 -1 ... reservedd
  10. 497.
    sonuçlar e-mail veya telefon yoluyla aktarılacaktır dendi ama görünürde hiçbir şey yok . sayfayı yenileyip duruyorum .
    3 -1 ... yalnizlik mahkumu