1. 482.
    Sonunda tekrar açılmış olan sorgulama.
    Sonuç: big bang den itibaren Zonguldaklıyız *
    Araya başka bir ırk karışmış olsaydı bari. Yok! Ölümüne Zonguldaklı!
    4 -1 ... eyra
  2. 483.
    istediğim 2 kuşak daha ötesiydi ama bu da iyi.saçma sapan isimde yok .1838'den şu ana hep aynı isimler devam ediyor.
    Edit:türkoğlu,türk'tür soyumuz.
    Bizden hayın çıkmaz,kessen başımız.
    1 ... manuelman
  3. 484.
    yuh aq ya insanın sülalesindeki herkes mi ölmüs olur ya bi sağ benim bende ölsem soyumuz kuruyacak resmen.
    4 ... e f f e
  4. 485.
    baba tarafı en eski kayıt mestanlı-kırcaali, bulgaristan, anne tarafı ise en eski kayıt haskovo-bulgaristan doğumlu. baba tarafı 93 harbinden sonra trakya'ya göçmüş, anne tarafı ise 1950'lerde yine zorunlu göçle türkiye'ye gelmişler.
    hem anne hemde baba tarafımın memleketlerinin tarihine baktığımda büyük ihtimalle osmanlı tarafından balkanlara zorunlu göç ettirilen karamanoğulları'nın yerleştikleri yerler olduğu kaynaklarda geçiyor. eğer yüzlerce yıl boyunca slavlarla vs diğerleri ile bir karışma olmadıysa atalarım karamanoğulları sanırım. vay anasını, atalarımın hayatı hep göç etmekle geçmiş, bu ne çile lan!
    2 ... ecinni
  5. 486.
    sivas-yozgat kırması olduğumu öğrendiğim uygulama.

aynı zamanda 1936'dan önce doğan herkes 1 temmuz'da doğmuş. şanslı günümüz falan galiba.
    -1 ... tukeneceiz
  6. 487.
    Dedemin babasini canli dinledigimden bakmaya ihtiyac duymadigim hede. Adam 108 yasinda oldu. Sen dusun. Cumhuriyetten yasli.
    2 -1 ... superalgeria
  7. 488.
    normalde %50 türküm %50 karışık diye düşünürken girip sülalemin tamamen bartın ve çaycuma'dan olduğunu öğrenmeme vesile olan uygulama. yalnızca bir tane batum'dan gelen var, ben onu nasıl %50 yapmışım inanılır gibi değil.

ancak full bartın ve çaycuma olan soydan bir anda antalya akımı başlatmam iyi olmuş. bana kadar böyle bu memleketler, benden sonra antalya.
    2 -1 ... alfisti
  8. 489.
    dedelerim hep boğa burcuymuş sanırım. yerleri rahat olunca köyden metre oynamamışlar. allah rahmet eylesin. zaman bulursam köye bir uğrayacağım. bakalım ne kadar geçmişe gidilebilir.
    2 ... drdolantin
  9. 490.
    Bildigim gibi, baba tarafi duzce. Fakat babannae tarafi duzceye toruldan gelmis. Anne tarafi izmit. Annemin dedesi erzurumlu. Ben erzincan biliyordum. Kurtulus savasi sirasinda izmite gelip yunanlilarla savasmis. Savas sonunda burda kalip benim buyuk nineyi kacirip evlenmis. Adamin 1930lardan kalan 2 resmi vardi bende.
    ... kedi memduh
  10. 491.
    Amk işsizleri ya herkes bunu mu bekliyo amk. Çıkın biz girelim birazda.
    -1 ... asosyal pesimist erkek