1. 472.
    nihayet faaliyete giren ancak bazılarını hayal kırıklığına uygulatmış uygulamadır.

e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama

bizde beklenmedik bir şey yok. bizim ineboluyu bizim sülale kurmuş resmen *
    10 -1 ... mel mel bakan gibson
  2. 473.
    fazla derinliği olmayan uygulama. Vukuatlı nüfus kaydının 2 kuşak öncesini gösteriyor büyük beklentiye girmeyin.
    osmanlı kayıtlarında mevcut olan nüfus örnekleri alınmamış!
    en fazla derinlik 1887 bu tarihten evveliyatı yok.
    kapsamlı soy ağacının araştırılması için osmanlı kayıtlarının kullanıma açılması şarttır.
    mevcut olan sistem babasının babası, anasının anası tarzı.
    1 ... goliaht
  3. 474.
    1839 a kadar var. hep aynı köyde gelişmiş olaylar.
    2 ... umudu baki olan adam
  4. 475.
    siraya aldik hazirlayinca e-posta veya mesaj atacagiz dediler, gece dort civarinda mesaj gelmis alt-ust soy bilgileriniz hazirdir diye. giriyorum bu sefer de e-devlet tarafindan uretilmemektedir, en yakin ilce nufus mudurlugune gidiniz diyor. daha once basina gelip goruntuleyebilen varsa mesaj kutuma bekliyorum.
    ... therapyisexpensivebeerischeap
  5. 476.
    sonunda girdiğimdir.

babamın tarafını biliyodum, dedem 98 yaşında vefat etti benim ve adamın dedikleri uyuştu.

beni şaşırtan anne tarafım oldu. biz hep artvin şavşat göçmeni olduğumuzu bildik. ama öncesi de erzurum oltu' imiş.

tarihlerden ve durumlardan anladığım, erzurum rus işgaline uğrayınca, bunlar artvin tarafına göçüyolar. sonra artvin de işgale uğruyor, ordan diyarbakır'a göçüyorlar.

hamdolsun türkmen çıktık anne tarafından da. baba tarafım zaten aşiret isimleriyle türkmen.
    6 -1 ... saldirayterk
  6. 477.
    biz girit göçmeni olduğumuz için

O karikatür gerçekmiş ya lan!

Bildiklerimizin haricinde birşey yok. 1827 ye kadar kayıt var.

e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama
    3 ... kurtcebe noyan
  7. 478.
    Şükür Balıkesirliyim diye hep övünürdüm övüncüm katlandı. Ne tembel dedeler varmış amk hep aynı yerde kalmışlar. Evet.
    1 -1 ... oytunkaran
  8. 479.
    Anne tarafından 5, baba tarafından 3 kişinin 1 temmuz'da doğduğu gün. Bu kadar tesadüf olması imkansız. Sanırım o yıllarda 1 temmuz günleri, gezici nüfus memurlarının bizim köyü gezdikleri gündü. Topluca kayıt yapılmış, öyle anlaşılıyor. Doğum tarihleri hep farklı ama doğum günleri hep 1 temmuz.
    1 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  9. 480.
    soy dediğin 200 yıl hiç mi sivas'tan çıkmaz aq. soya bak ya. ben de diyorum niye yaşama heyecanım yok, niye girişimci değilim..

sivas başlıyor sivas bitiyor..
    3 ... merzifon prensi
  10. 481.
    Bilgilerim hazır olmasına rağmen sitenin ve uygulamanın yoğunluğundan bakamadığım hede.
    ... antiansiklopedi