1. 475.
    Hala girip sorgulamadığım hizmettir. Girilmiyor dendi ya bir kere. Bayağı bir unutulsun hevesler alınsın bünyesinde online olacağımdır.
    ... but not so
  2. 476.
    langaza, drama, gevgili ve doyran lı bir geçmişe sahipmişim.

selanik ve ona bağlı vilayetler yani.

allah a şükür, soyumuz bile atatürkçü.
    1 -6 ... bugun variz yarin yokuz
  3. 477.
    e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama

Büyük büyükbabamın köyünün ismi. Çok güzel değil mi ya? Bir kızla tanıştığında olası muhabbet;

-merhaba.
    +merhaba?
    -nörüyon?
    +iyiyim sen nörüyon?
    -iyiyim ben de. Nerelisin?
    +x köyündenim ben. Sen nerelisin?
    -sevdiğin köydenim.
    +yhaaa şapşiiikk.

Büyük büyük dedem de mi hanımcıydı beh.
    15 -3 ... joseph sholomo kuschca
  4. 478.
    sonucu merakla beklenen sorgulama . umarım kadir mısıroğluyla akraba çıkarım uzaktan da olsa. o olmadı rıza nur da olur.
    2 ... prensest
  5. 479.
    1844 doğumlu artık neyim oluyorsa olan kişi sağ gözüküyor.Bir an tırsmadım değil.
    ... one last chance
  6. 480.
    e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama

kadın toprağa küsmüş arkadaş. gerçekten de yaşıyor. kimse yaşını bilmez kendisi de dahil. şu an 123 yaşında olduğunu öğrendim.

büyük nine bi ara ölmeye ne dersin çılgın şey.
    6 -1 ... pehlivanoglu x
  7. 481.
    evet, sonunda öğrendim sözlük. 1874'ten itibaren başlıyor sonuçlar. en erken doğmuş olan babamın Babasının Babasının Annesi. ismi de haticeymiş ya kıyamam , tontoş şey swh. şöyle komik bir isim olsa da gülsem diye bekledim ama standart türk isimleri var hep : hatice , hasan , zekiye ,vesile ,yusuf , assiye ,faik , havva...
    2 -1 ... yalnizlik mahkumu
  8. 482.
    Nihayet sonucu öğrenebildiğim uygulama.

1870’lerden beri tüm soyum hala benim oturduğum yerde oturuyormuş. Tam bir yerliyiz. Fakat kafama şu da takılmadı değil. Hataylıyız. 1870lerde bile ordaymışız. O 1914’ten 1939’a kadar olan süreçte yani Hatay’ın vatana tekrar katılmasına kadar olan süreçte dedelerimin yaşantıları nasıl değişti acaba? O zamanlarda Hatay’da cumhuriyet kurulmuştu ve başbakan vs. Seçiliyordu. Demek ki onlar da hatay cumhuriyeti vatandaşı olarak oy kullanıyordu. ilginç bir durum. Eşeledikçe daha neler çıkacak bakalım.
    1 ... bir deniz hikayesi
  9. 483.
    ahh sevgili soyum, anne tarafının dibine kadar bosna olması baba tarafından dedelerin ne kadar rizeyi temel edinseler de izmir'i de es geçmemeleri aşırı mutlu etti. fakat babamın çok büyük büyük annesi 1849'da doğmasına rağmen hâlâ sağ olarak göstermesi beni korkuttu. baba tarafımdan büyük ninemizin 117 yaşında ölmesi bunun gerçek olma ihtimalini ve babamın heyecanlanıp araştırma ihtiyacına girecek olması beni ürkütüyor.
    3 ... lilika
  10. 484.
    şişuka ne tatlı bir isimdir yahu.
    1 -1 ... lilika