1. 695.
    Akrabalarım üzerinden bile hiçbir şey öğrenemediğim sorgulama şeysidir. Bizim kayıtlar kayboldu herhalde.
    ... meruem
  2. 694.
    ilk günden beri ara ara kontrol etsem de üretilememiştir hatası ile karşılaşmaktayım. daha önce aynı hatayı alıp da sonradan bakabilen varsa dm pls.

edit: bu entryi girdikten sonra kendimden değil de halamın e-devlet hesabından görebildim bilgiyi.
    beklediğimiz gibi Kırım tarafları çıktı, tarafları diyorum çünkü şu an göremediğin için tam adını yazamıyorum. Kırım’dan Eskişehir’e ise 1900’ün hemen öncesinde gelinmiş. Osm-Rus savaşı sonra gelen göçlerden anladığım kadarıyla.

O yıllarda Kırım tatarları epey göç ediyor. Ankara, Eskişehir, Bursa özellikle toplandıkları yerler. Tatar mahallesi hemen fark edilir, çekik gözlüdürler, tatarca konuşurlar ve eskişehirde iseler genelde eskişehirsporu tutarlar.
    ... paneliberta
  3. 691.
    Durduğu yerde durmayan, sürekli memleket değiştiren vizyoner atalarımı gösteren uygulama. Sadece anne tarafım gözüküyor. Annemin dedesine kadar bilgi var. Hakikatten çok fantastik bir soyağacı. Sovyet döneminde Kafkasya, Gümrü'nün Akbaba şehrinden,
    Türkiye, Kars, Sarıkamış ilçe merkezine,
    oradan sonra Manisa Merkeze gelen atalarım
    ve KKTC'de doğup Türkiye'ye gelen ben. Yenilikçi ve maceraperest genlerimin nereden geldiği belli oldu. Marjinal bizmişiz hakikatten.
    1 -3 ... hexa gram
  4. 690.
    insanların hangi ırktan olduğunu göstermeyen uygulama.

(bkz: cahillik)
    1 ... alakasiz entry
  5. 688.
    Soysuzlar çetesi eklesin.
    1 ... etliekmek hirsizi
  6. 687.
    baba taraftan soyumu e devletten fazlasını biliyorum. bildiğin toros dağının yörüğüyüz. hiç şaşırtmadı.
    ... takiaceae
  7. 686.
    Birçok kişinin "ırkçılık" dediği uygulama. Ama atladıkları bir konu var: etnik köken yazmıyor ki.
    3 ... hexa gram
  8. 685.
    Bu nasıl soy kütüğüdür amk. Karstan manisaya uzanan dağlık bir yol mahsulü müsün şeyda ceran. Bu arada instagramdan takip attım kabul et *
    -2 ... golazo
  9. 684.
    Küreselleşmenin başladığı bu tarihlerde, milliyet zırvalarını tekrar ön plana taşımak için hükümdarlarca yaratılan sözde hizmettir,

Milliyet damgaları olmasa, hükümdarlar çiftlik hayvanlarını aralarında bölüşüp sömüremezler,

Hükümdarlar korkun, halk uyanıyor.
    -1 ... tapmadiyentanri
  10. 683.
    'Evet benim dedem meğersem dedemmis'.
    ... hakkarili30