bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 828.
    Soyağacını en çok merak ettiğim kişiler:
    1- Atatürk
    2- Putin (Türk'e çok benziyor; soyunda bir Türklük var bence.)
    3- Cumhurbaşkanı
    4- Genelkurmay Başkanı
    5- Başbakan
    Keşke yayınlasalar görsek.
    1 -1 ... hexa gram
  2. 827.
    Atalarımızın ortalama ömrünü de gösteren uygulama. Soyağacında en çok yaşayan atamız 64 yaşına kadar yaşamış; Diğerleri hep 54, 49 gibi yaşlarda hayata veda etmiş. Demek Kafkasya'dan Anadolu'ya gelmek yaramamış atalarımıza. Ama ben durumu analiz ettim. Atalarım köye yerleşmemiş; Hal böyle olunca, doğal organik besinlerden uzak kalmış, antioksidanlardan zengin beslenmemiş; bu yüzden uzun yaşamamış. Köyde olsalar, antioksidanlardan zengin beslenip uzun yaşarlardı bence. Kafkasya'dan geldiklerinde Atatürk telgraf çekmiş. Atatürk'ün emri ile onlara Yalnızçam adlı bir köyde toprak vermişler; Dedemler demiş ki: "biz şehirden geldik, toprak işlerini bilmeyiz; köyde yaşayamayız." O zaman onları Sarıkamış'a yerleştirmişler ve annemin dedesini belediyede işe almışlar. O zamanlar göç ile gelenlere toprak veriliyormuş. Annemde hala o tapular duruyor; Ama artık o topraklara Kürtler yerleşmiş ve o toprakları sahiplenmiş. Sadece tapusu bizde duruyor.
    Aynısını Türkler yapsa, tapusu başkasına ait olan topraklara Türkler çöreklense "faşist" derler. Fakat bunu yapan başkası olunca, kimse önemsemiyor. Bu da böyle bir çifte standart.
    1 ... hexa gram
  3. 826.
    Gecen bu muhabbetten cok sıkılıp bi cafeye gittim iceceklerimi aldım masama dönerken yanından gectigim istisnasız her masada aynı sohbet yok biz kafkasız aslen yok biz bokuz püstüğüz. Kıçımın kenarısın aslen haberin yok. Leylekler getirmedi ya bi şekilde geldin işte.

Not: ben hiç bakmadım. E devlet şifrem bile yok.
    2 -2 ... cileksultan
  4. 825.
    e devlet alt üst soy bilgisi sorgulama
    Kafkaslardan gelenleri, sadece Türkiye'ye yerleşen büyüklerimize kadar gösteren uygulama. Sadece annemin dedesine kadar görünüyor. iyi ki Aslan dedemiz Rus işgalinden Türkiye'ye göç etmiş. Soyumuzun, Kafkaslardan Anadolu'ya açılan kapısı olmuş. Yoksa o da soyağacımızda gözükmeyecekti. Aslında ismi Emir Arslan, dedemin kimliğinde "Emir Arslan" yazıyormuş; Ama soyağacında neden böyle eksik, anlamadım.
    2 -2 ... hexa gram
  5. 824.
    ccc falan bozkurt filan ...

e devletten sonra

ermeni qızlar eqlesin.
    -1 ... sartre beauvoir camus
  6. 823.
    ben bu göçmenlere oldum olası tam güvenemem.fırsat bulunca hemen kaçmaya çalışıyorlar.
    1 -1 ... koliva
  7. 822.
    ccc yazanlarda ermeni çıktı mı?
    -1 ... zekovictr
  8. 821.
    E devlette soyağacına avrupadan göçenler için avrupa birliğine giriş umudu doğmuş başvurular yığılmaya başlamış.

Garip olay.
    -2 ... forza besiktas
  9. 820.
    Ailede bir kişinin bile kütüğünün doğduğu yere kayıtlı olmadığını gösteren uygulama. En üstteki dedem, Kafkasya'daki Akbaba'da doğmuş ve Sovyet döneminde Gümrü Antlaşmasıyla Türkiye'ye göç etmiş. Atalarımızın geri kalanı Kafkasya'da kaldığı için, Soyağacımızda sadece Aslan dedemiz var. Ayrıca Atalarımın neden uzun Ömürlü olmadığı da belli oldu; Çünkü hiç köyde yaşamamışlar, organik köy ürünleri ile beslenmemişler.

Bu arada sadakat genlerimin de atalarımdan geldiğini anladım; ailemizde Eşi vefat eden hiç kimse ikinci kez evlenmemiş. Ve hepsi orta asya türk geleneklerine bağlı kalmış, gittikleri her yerde milli benliklerini korumuş, hep Türk Soylu kişiler ile nesillerini sürdürmüşler. Bir başka dikkat çekici nokta ise, birey sıra no hep 1 - 2 - 1 - 2 şeklinde ilerliyor. Tıpkı "bir ki bir ki deneme bir ki" der gibi. Durağan bir yaşantımız da olmamış; Sovyet Rusya döneminde Akbaba'dan gelmişiz ve geldiğimizden beri hep şehir degiştirmişiz; hiç yerimizde durmamışız. Değişime açık ve yenilikçi ruhumuz da atalarımızdan miras demek. Teşekkür ederim atalarım, bana güzel ve temiz bir soy miras bıraktığınız için.
    Babam ile ilgili bilgi olmamasını önce anlamadım; Ama sonra anladım; kktc yurttaşı olmasından dolayı gözükmüyor. Çok güzel olmuş e-devlet soy uygulaması. Yapanların Ellerine sağlık, beğendim.

Not: yeni şifre aldığım için yeni bakabildim. Daha önce kardeşimin hesabından bakmıştım.
    1 -1 ... hexa gram
  10. 819.
    Taaa anneannem tarafı selanik göçmeni ama zerre bir şeyini almamışım, dedem tarafı ise ermeni çıktı biz baya karışığız ya.
    2 ... lilithlal
kapat