bugün

--spoiler--
Bize tribün teröristi diyerek haklarımızı ellerimizden alanlardan DAVACIYIZ.

Tribünde özgürlüğümüzü ellerimizden alanlardan DAVACIYIZ.

Kendilerine rant sağlamak için bizi tribünden uzak tutmak isteyenlerden DAVACIYIZ.

E-bilet adı altında insanları tek tek fişleyenlerden DAVACIYIZ.

Önce meşalelerimizi söndürdüler, ardından rakiplerimizin sahasına gitmemizi engellediler, sırada kendi tribünümüze girmemizi engelliyorlar. Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin diyenlere bu diyar bizim deme zamanı geldi. Yıllarını, gençliklerini, hayatlarını tribün uğrunda harcayanlara PASSOLiG denen zinciri takmaya kimsenin hakkı yok.

Dünyanın hiçbir yerinde uygulan(a)mayan bu sistem holiganizmi bitirememiş aksine daha da alevlendirmiştir. Bitirmeye çalışılan tribün olaylarının yerini sokak olayları almıştır. Aslında bitirilmek istenen tribün olayları değil, binlerce insanın fişlenmesidir. Sevdaları için yaşayan insanların bilgilerine rahatça ulaşabileceğini sananlar büyük yanılgı içerisindedirler.

Basının pompaladığı nefret söylemlerini bahane eden sözde devlet büyükleri TRiBÜN ÇOCUKLARINI sevdasından uzak tutmaya çalışmaktadırlar. Ama unutmasınlar ki tribünler bizimdir onların değil buna ancak biz karar veririz. Ne Çalık grubu nede başta ki hükümete para kazandırmak gibi amacı olmayan bizler bu ranta çanak tutmayacağız. Aidat parası, maç başı parası gibi resmi hırsızlıklara en güzel cevabı, PASSOLiG denen zırvayı almayarak bizler vereceğiz.

E-bilet denen resmi fişleme ve rant elde etme argümanına Galatasaray Taraftarı olarak karşı olduğumuzu defalarca belirttik. Sesimiz gürdü dinleyen olmadı ama artık bu rantın içinde olmayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz. Öncelikle hakkımızı hukuk yolu ile arayacağız. Sonuç elde edemez isek başvuracağımız yollar malumunuzdur.

Galatasaray Taraftarı olarak bizler bugüne kadar kimseye boyun eğmedik eğmeyeceğiz. Bu e-bilet saçmalığı oldukça maçlara girmeyeceğiz, ama bu demek değil ki sevdamızdan vazgeçeceğiz. Sevdamızın renklerini ne üstümüzden ne de yüreğimizden söküp çıkaracak ne bir kuvvet ne de bir devlet var.

Galatasaray Taraftarı hakkını sonuna kadar arayacaktır. Fakat E-bilet ne sadece Galatasaray Taraftarının ne de sadece bir takım taraftarının sorunudur. Sevdasının ardından giden tüm insanların sorunudur. Biz bütün TARAFTARların bu duruma isyan ettiğini biliyoruz. Herkesin E-bilet zırvasına karşı geleceğinden eminiz. Şimdi duruş gösterme zamanıdır. Kararı siz vereceksiniz omuz omuza mıyız yoksa rantın kölesi miyiz?
--spoiler--
NEDEN Mi FENER MAÇINA GiRMiYORUM

içim kan ağlamıyormu sanıyorsunuz, gülüp oynuyormuyuz hep birlikte.

Kimileri yanlızca derbi maçlarına gelerek Beşiktaş a olan sevdasını göstermeye çalışır, kimileri ise maça bile gelmez herkesten iyi Beşiktaş lıdır.

Kimileri ise yer neresi olmuş hiç önemli değildir Türkiyenin hatta dünyanın neresinde olursa olsun Beşiktaş ın peşinden koşar. Bu dava uğrunada ailesini okulunu kız arkadaşını herşeyini bırakıp koşanlarda var....

Kimsenin Beşiktaş lılıgını sorgulayacak değilim ben şahsen.....
Herkes kendine göre muhteşem BEŞiKTAŞ lıdır...

Durum buyken kimse kusura bakmasın Ben Beşiktaş lılıgımdan kimseye pay çıkarttırmam.

Kimse benim üzerimden ve Beşiktaş üzerinden kasasına şahsi olarak birşeyler koyamaz ( hiç olmazsa buna münferit olarak karşı çıkarım)
sezonun bitmesine 4-5 hafta kala bana el alem (ÇALIK) 25-30 TL ( ÖNÜMÜZDEKi SEZON KAÇ TL OLACAĞI BELLi DEĞiL) ye 4-5 hafta için kart satamaz ALMAM... Aslında almakta zorunda değilim kombinem var...Kart1903 kartım var.
Ama ben buna bugün göz yumup maça girersem Beşiktaş ile alakası olmayanları zengin edip Beşiktaş üzerinden kazanç sağlamasına yardımcı olurum diye düşünüyorum.

Ayrıca fişlenme olayına gelince zaten fişlenmişiz fişlenecegimiz kadar. kongre üyesi olurken herşeyimizi vermişiz klube, kombine alırken herseyimiz klubumuzde zaten mevcut konu zaten fişlenme değildir.(Fişlenmekten korkuyorlar diyenler her derbi sonrası karakolda benimle olmayanlardır)

Geçtiğimiz günlerde GS-FB derbisi vardı neden bu projeyi ozaman gündeme getirmediler, çünkü herkes kombineli bilet alan taraftar yok. Neden Beşiktaş- fener derbisinde yapılıyor. ( tamamen duygusal)
Ben bu e-bilet muhabbetine tamamen mali bakıyorum arkadaşlar. Benim düşüncem budur kimseyide zengin edecek halim yok.

Ama fener maçı bizim namus macımızdır diyenlerede, benim namuzsuz maçım yoktur, her BEŞiKTAŞ ın maçı benim için zaten namus maçıdır.....

Yanlızca fener maçlarına gelenlerden de değilim. Bu açıklamayı yapmak zorunda hissettim kendimi, ama özelden ama arayarak bana fikrimi soranlar bilsinlerki ben (Hiç olmazsa sezon sonuna kadar) bu passolıg saçmalığı iptal olmazsa girmeyeceğim.

Neden her seferinde Beşiktaş birilerinin kazanç kapısı oluyor, neden hep BEŞiKTAŞ. Biz denizmiyiz bizim malımızı yemeğen kerizmi ?

Birilerinin müşterisi olacaksam BEŞiKTAŞ KLÜBÜNÜN MÜŞTERiSi OLURUM Beşiktaş klubunden rant sağlayanların değil......

EMRAH ERTUTAN
Karşı çıkanların ciddi ciddi amigo olup karaborsadan bilet sattıklarını düşündüğüm uygulama.
ucretinden ve her yil yenilenmesinden ayrica kr e di karti olmasindan dolayi. mesele e bilet ise yap belediyelerin otobus. kartlari gibi 5 liradan alalim hadi 10 ya da 15 olsun. kredi karti satmak ne demektir ya? bi belediye kadar olamiyor mu tff alacagi 2 tane makine.