1. 1.
    Hep gülerdim böyle bir bağ kuranlara. "Sonuçta insan yapımı cansız bir alet" derdim. Ta ki 15 senelik arabamı geçen hafta satılığa çıkarana Kadar. Alıcı ile noterde buluşup anahtarı teslim edene kadar herşey iyiydi. Adam marşa bastığı an kalbim cız etti. Yıllardır her anıma tanık olan, ağladığımda yanımda olan güldüğümde hemen karşımda duran, ormana gidip karşılıklı çay içtiğim, içinde ilk sevgilimle gezdiğim, sinemaya pikniğe düğüne gittiğim, her an yanımda olan gerçek dostum, beyaz kızım artık başkasının hakimiyeti altına girmişti.

O an iki damla yaş döküldü gözlerimden, aracın yeni sahibi anladı durumu ama iş işten geçmişti. "Ben hala burdayım gardaş, herşey için geç değil" dese de bir kere ihanet etmiştim ona. "Hadi git abi hayırlı olsun allah kaza bela vermesin" diyebildim sadece.

T:başıma gelmez diye büyük konuşulmaması gereken bağdır.
    3 -3 ... zall bana hep abi der
  2. 2.
    Benim de şu gördüğünüz ayıyla duygusal bi bağım var çok minnoş değil mi

eşya ile kurulan duygusal bağ
    8 -3 ... omen tanrem
  3. 3.
    benim 20 yıllik buzdolabı ile bağ kuran annem var. rahmetli babamın aldığı dolap olduğu için sanırım. bir bir eksiliyor rahmetlinin izleri evden.
    4 ... dr emit yellow
  4. 4.
    Bu olay bende de var, her şeyde değil ama bazı şeyler kaybolunca organım kaybolmuş gibi oluyorum hatta.
    ... lucifers
  5. 5.
    kulaklık bu eşya tanımına uyan en mühim şeydir benim için. sadece bir hafta dahi kullanmış olsam yitirdiğimde içim cız eder. saçmalamayın tabiki parayla bir alakası yok.
    1 ... dolukadehibostut
  6. 6.
    Anısı olan herşeyle duygusal bağ kurulabilir. Zamanında gözlerimin önünde elektrik direğine adını yazarken görmüştüm onu, direk dansı nasıl icat oldu sanıyorsunuz. Şaka tabi, insan güzel, hüzünlü yada acı veren anıları hatırlatan herşeye duygusal anlam yüklüyor işte. Bende her önünden geçerken yıllarca o direğe aşkla bakmıştım. Ahaha ne salaklık yahu neyse.*
    6 -2 ... mrltln
  7. 7.
    daha 7/8 yaşlarındaydım hatırlıyorum.televizyonumuz bozulmuştu diye kimse yokken yanına gidip sessizce beni bırakma diye ağlamıştım. aradan 10/11 yıl geçmiş. şimdi bu salaklığıma ağlasam mı gülsem mi.
    8 ... lidyanetya
  8. 8.
    bilâkis düzleştirici çantamdır, ödediğim para çanta içindi deseler sesimi çıkarmam.
    2 ... karamel abla
  9. 9.
    Çocukluğumdan beri beraber uyuduğum bir tavşanım var. Kocaman oldum hala ona sarılmadan uyuyamam. Cansız da olsa aramızda duygusal bir bağ kesinlikle var.
    3 -1 ... donepezil
  10. 10.
    Neden eksilendiğine anlam veremediğim başlık.
    ... zall bana hep abi der