1. 1.
    Biraz önce haberlerde boşanma sebebi olarak nitelendirildi ve mahkemenin haklı bulduğunu ifade etti. Boşanmak için bahane üretmeye gerek var mı? Birbirine karşı sevgileri tükenmiş insanlar, birbirine tahammül edemeyecek vaziyete gelmiş insanlar birbirlerine katlanmak zorunda mı?
    3 -2 ... rusim
  2. 2.
    Üstteki yazara ithafen , öyle birşey yok, o kefillik için geçerli. Kredi çekebilir.kredi içinde daha cuma günü ilk defa yargıtay öyle bir karar vermiş ki kanunda öyle bir madde yok. Sadece emsal teşkil edebilir.
    Ek: sadece konut kredisinde eş rızası gerekir.
    4 ... kavunlu dondurma
  3. 3.
    neye kullandığına göre değişir, kredi çekip ukraynaya tura gittiysen büyük bela.
    borsa yada kumara kaptırdıysan fena.
    ama evin , çoluğun çocuğun ihtitaçları için yaptıysan, sorun yok.
    2 ... mukukulu
  4. 4.
    eğer ki aile konutunu ipotek ettirmiyorsanız çekilebilir.
    2 ... flat head
  5. 5.
    Hayır o halde evlenmeden önce nüfus müdürlüğü araştırma yapsın, bu bireylerin kredi borcu vergi borcu var mı diye. Borcu olan evlenemesin mi olacak yani?

Dikkat çekmek istediğim bir diğer konu eşlerden biri boşanmak isterse geçerli bir mazeret bulmak zorunda bırakılıyor. Mevzu bahsi geçen kadın/adam belki de yıllardır boşanmak istiyor ama bunun için eşinin açığını arıyor. Tamam eyvallah insanlar boşanmasın, yuvalar yıkılmasın da bu insanlar severek evlenmedi mi? Evlenirken soyut bir sebep yetiyorken, boşanırken neden somut bir mazerete ihtiyaç duyulur.

( (bkz: bu cümle gereksiz) Konu çok uzayacak umarım okuyan çıkar)

günün birinde "bizim sevgimiz bitti ayrılıyoruz diye boşandılar, mahkeme haklı buldu" diye bir haber yapılmalı ki eşler birbirinden boşanma isteklerini veya sevgi dileklerini rahatça ifade edebilsin. Ben naaparsam yapayım hakli bir gerekçe bulamazsa bu karı/koca beni boşayamaz, bak gördün mü mahkeme haklı sebep arıyor, gibi düşüncelere itilen bireyler toplumu geriye götürmekten başka bir işe yaramaz. Bence...
    2 ... rusim
  6. 6.
    boşanma sebebi olarak 3 kere talak tan daha mantıklıdır.

(bkz: boş ol boş ol boş ol)
    2 -1 ... rockonbaby
  7. 7.
    allah affetsin eşcinsel kredi çekmek diye okudum ben bi doktora gideyim böyle olmayacak.
    1 ... masklavi
  8. 8.
    Aile olamamışsınız demektir.

Büyük ihtimalle o kredinin faizine dayanamayıp ödeyemecek ve itiraf edicek. itiraf edince daha büyük sorunlar çıkacak. Her türlü boka saracak durum.
    ... elimde avacado
  9. 9.
    efendim şimdi bi eşten gizli kredi çekip metrese ev tutmak değildir. ama yine de haz veren adrenalinli bir eylemdir.
    ... masklavi