1. 1.
  bu sabah başıma gelen durum. galiba*

  önceden.
  sözlüklerden linkler atıyordu, bak suat şurada ne güzel anlatmış, şurada güzel eleştirmiş, şu yazar çok komik diyerek. ben de çaktırmıyordum tabii ki, aa sözlük de neymiş, güzel siteye benziyor diyerek salağa yatıyordum. hanım yatmıyormuş.

  geçen hafta.
  şok eden durumla karşılaştım. tam yastığa başımı koyduğum anda merakla sol gözümü açıp telefonun ekranına baktım, gece yatağımızda uyumadan önce uludağ sözlük okuyordu. hemen sol gözümü kapattım. ve o kadar ilerletmiş ki, mobil uygulamayı indirmişti. üye de olmuş demek ki. anlık bir şok üzerine uyuyakaldım.

  ertesi gün hiç bu konuda bir şey demedi. rahatladım. demek ki sadece merak edip üye olmuştu. telefonuma bakma merakı olsa arama geçmişimdeki 1000 tane sözlük url'sini görünce anlardı.

  bugün sabah.
  zaten kaç gündür uyumadan sözlük okuyordu karım. korkular sarmıştı yatak odamı. bu sabah uyanır uyanmaz: "suatcım, bir miktar para toplayıp ayrılalım bu şehirden; köye yerleşiriz hem" dedi ve ekledi: "bak şu entryde* biraz anlatmış." olay da burada patladı. bana ait bir entryi açtı ve telefonu elime verdi. ne yapacağımı bilemedim ama sinsi sinsi içten içe güldüğünü de fark ediyordum. "olabilir aşkım, cumaya gideceğim bugun işe erken gideyim. havlu koyar mısın çantama karıcım" dedim. başka yere odaklamalıydım onu. gülerek yatağımızdan çıktı: "suat 10 yıldır cumaya gittiğini görmedim ama koyayım. he bi de sen de üye olsan buraya çok güzel" dedi sinsice gülerek.

  evet arkadaşlar.
  acaba öğrendi mi?
  ne yapmalıyım?
  2 -10 ... buyur burdan yaz
 2. 2.
  bence karın asosyal hocam.

  yapman gereken şey basit.

  onu sokağa çıkart. ne bileyim manava götür kasaları taşımaya yardım etsin. birlikte yolda kalmış bir arabayı vurdurun. yada 3 kuruşluk maaşı sadece bimden alışveriş etmeye yettiği için bimden eli dolu ayrılan bir teyzenin poşetlerini taşımaya yardım edin.

  bu dönemde asosyallikle baş etmek zor.
  2 -1 ... betonayakkabi
 3. 3.
  Karin ogrendiyse sikinti suat. Sikinti buradaki abazan genclerimizin karina yuruyecek olmasi sikinti.
  3 ... ruut altmis alti
 4. 4.
  Aranızda ki iletişime hayran kaldım. Ne olacak ki sözlüğe üye olsan? Karıya kıza yazdığın yoksa (ünlü kadınların başlıklarını kastettim) bir şey olmaz bence.
  4 ... ride the lightning
 5. 5.
  Şimdi yengemiz görmeyecek mi bu başlığı peki trend olursa? Sırf merakından bizim şerefsizler başlığı trendlerden indirmezler anasını satayım.
  2 ... yobazkiller
 6. 6.
  suatın karısı, gör bunu gör..
  3 ... guzinabinizgeldi
 7. 7.
  Eşten nick saklamak ne demek dediğim durumdur.

  Kesin öğrenmiştir. Ben mesela ekşi sözlükte bir başlık altında yazılanları okurken, yazar mahlasını görmeden yazdıklarından tanıyorum.

  Şu saatten sonra yapacağın bir şey yok. Kadın sana ortam yapmış itiraf et diye, sen kaçmışsın.

  Ayrıca, kesin yaşanmıştır bu.
  3 ... ngark
 8. 8.
  Evliliğinde güven, saygı, hoşgörü varsa sorun teşkil etmemesi gerekir. Bi kere burada yazar olduğunuzu saklamamanız gerekiyor, yalan söylemek yerine doğruyu söyleseniz bunlar başınıza gelmez rahatlıkla yazarlık yapabilirsiniz. Ben bu sözlerimi sadece başlığı açan elemana değil, burada evli olan yazarlara yazdım. Dürüst olun, kazanan siz olursunuz. Ben de evliyim fakat eşimden burada yazarlık yaptığımı saklamadım. Herifle nişanlı iken söyledim şimdi de özgürce takılıyorum. Aramızda birbirimize karşı güven de var elbette. Ilk başlarda karşı çıktı sil hesabını falan dedi ama zamanla aştık bu meseleyi. Her neyse, yalan söylemek iyi değildir, bir yalan bir evliliği bitirebilir. Uyarmak istedim. Saygılar, sevgiler. *
  4 -1 ... woman worshiping the darkness
 9. 9.
  yarraa yedin suat.

  tanım: evlilerin genelde istemeyeceği durumdur.

  kadınlar şüphelenmezler. kadınlar bilirler. bizzat onanmıştır.
  2 ... cooman
 10. 10.
  Sizi çok iyi tanıdığının göstergesi olabilir. O kadar entry içinden sizi fark etmiş gidin öpün minnoşunuzu.
  3 ... sorun sende degil