1. 1.
  Aslında sadık kalmanın son derece kolay ve güzel ama aldatma girisimlerinin çok daha zor, ağır bir şey olmasıdır.

  Tabi bu kisiden kişiye değişebilir yine de.

  Normal insanlar için konusacak olursak, misal benn. Beni kesseler eşimi aldatmazdım.

  Ona Sadakat yeminiyle bağlandığım geceye, hatıralara, ilişkimize, aramızdaki güvene ihanet etmek kendimi ateşe atmak, bir nevi kendimi yok etmek anlamına gelir.

  Dedigim gibi aldatmanın zorluğu da bütün çirkinliği de burdan kaynaklanır zaten.
  8 -1 ... ben varoslar prensiyim
 2. 2.
  albert camus un şu satırlarını aklıma getirdi:

  sadık olmak uçurumdur, sadakatsiz olmak hiçliktir.
  7 ... rockonbaby
 3. 3.
  katılmadığım önerme.

  her iş isteyeni için kolaydır.

  zor olan kendin kadar herkese adil olabilmektir.
  1 -2 ... torunusamil
 4. 4.
  (bkz: nediyon lan sen arabesk)

  hiç de zor olmayan aldatmadır. onlar hayatın güzellikleri ve gizemi. ayrıca kadınlar eşlerinin alfa olmadığını anladıklarında başka bir alfadan çocuk peydah ederek kaliteli genleri ilerki kuşaklara aktarmalıdır, evdeki varoşun genlerini değil.
  2 -5 ... ibni maymun
 5. 5.
  Kesinlikle katılıyorum. Sevgilini aldatsan hadi bi nebze de ayrıl git.. eşinle her gece aynı yatağa giriyorsun, anneni babanı tanıyor onlara anne baba diyor, annesini babasını tanıyor onlara anne baba diyorsun, herkes sizin bir bütün olduğunuzu bildiği bir haldeyken ve eşin her gün gözünün içine sevgiyle bakarken nasıl aldatasın ki. O sana öyle masum bakarken sen ona ihanet ediyorsun of çok zor ya ben taşıyamam böyle bir yükü asla aldatamam.
  6 -1 ... bono
 6. 6.
  Bir insanın eşini ya da sevgilisini aldatması için onu sevmiyor olması gerek. Çünkü; seven insanın gözü başkasını görmez. Sevmediğin insanla evli ya da sevgili kalman zaten saçma bu uzatılacak birşey değil. Zaten aldatılmak, ayrılıktan daha ağırdır.

  Karakter sahibi bir insan hayatında biri varken başkasıyla yakınlaşmaz. Başkasını sevebilirsin ama bu aldatmak için bahane değildir. Uygun bir dille konuşur, ayrılırsın, sonra kendi hayatına bakarsın.
  4 ... sage mode
 7. 7.
  sadık kalmanın aldatmaktan daha kolay olduğunu savunan önermedir, şahsen katılmadığım ve kabul etmediğimden bana anlamsız gelmektedir.
  bu devirde sadık kalmak çok daha zor ve önemlidir, çevrede birçok aldatılmış kadın ve erkek olmasından da aldatmanın ne kadar basit ve kolay bir eylen olduğu ortadadır.
  3 -1 ... keshberfo
 8. 8.
  kadınlar başlarına bela olmayacaklarını ve istedikleri zaman başından salabilecekleri için evli erkekleri tercih eder. aklınızda bulunsun beyler.
  -3 ... 7777777
 9. 9.
  son zamanlarda gördüğüm en iyi tespitlerden birisidir. açıklamasını iyi yapmak lazım ama. yani eğer fazla sevgin, tutkun yoksa, eşe, sevgiline vs bağlı kalmanın bir anlamı olmayacağından aldatmak meşrudur da diyemezsin asla. ayrılmak, bitirmek niye zor geliyor ve niye koyuyor insana bu kadar anlamıyorum. tamam kolay değil ama, aldatmak daha mı iyi yani. eğlenceli mi geliyor size. sadakat göstermek sıkıcı mı. asla tabii ki. ama açıklamasını doğru yapmak lazım. ahkam kesme gibi bir niyetim yok, farkı ayırt etmeye çalışıyorum. sadece sevmek, ama esaslı sevmek, şimdikiler gibi iki güzel sözü sevmek zannetmek gibi değil, sevmek, aldatmanın a'sına nasıl uzak kalabileceğinizi ve sadakatten yana olduğunuzu sağlar. ama bu sevmek, ne basit bir sevmek, ne de şuursuz bir sevmek. anlamı çok geniş. çok geniş olduğu için de, sizi, sadakat ile aldatma arasında baya arasını açar, sevmekten yana olduğunuz için de sadakat safında yer alırsınız. ayrıca bu geniş kapsamlı sevmenin içinde, çevre etmenler için, şeytani dürtülerden uzak durmak da, bu farkı getirir.
  7 -1 ... en asaletli duygularin adami
 10. 10.
  ders-i aşkın müşkilin yahya nice halleylesin
  söyleyenler kendini bilmez bilenler söylemez

  Şeyhülislâm Yahya.
  ... monk of monkmountain