1. 1.
  Yıllardır tartışılan bir konu.
  ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 2. 2.
  cinsel bir tercihtir. iki tarafında rızası var ise istekli bir birliktelik ise kimseyi ırgalamaz. sapıklık için (bkz: sübyancılık) (bkz: tecavüz) (bkz: ensest)
  2 -1 ... lady kk
 3. 3.
  bu tür konular üç şekilde ele alınabilinir;

  1- bilimsel çerçeveden; bilimsel çerçeveden bakıldığında bir çok şey gibi insanın çift cinsiyetle var olması yahut hemcinsine ilgi duyması ile var olabilir. bu bir gerçekliktir. inkar edilemez.

  2- norm çerçevesinden; norm, yani çoğunlukçu davranış sosyolojisine göre bir toplumda hangi tür davranışlar yaygın ise o davranışlar o toplumun insanlarına sıra dışı gelmez yani normaldir. aksi durum ise norm dışı yani anormaldir. özetle iş bu insan kümesinde eşcinsel birey sayısı fazlaysa yani norma dayanabiliyorlarsa topluma normal gelir. sayı azsa norma dayandıramıyorlarsa kendilerini o vakin anormal ve sıradışı olarak algılanırlar.

  3- kişinin kendi ideası çerçevesinden; tüm bunlarla birlikte kişinin çevresinden ve kendi kişisel hikayesinden edindiği, oluşturduğu karakter bütünüyle bakıldığında kendi yaşama alanı içerisinde bulunan davranışlarsa normal algılanır. değilse anormal.

  sapıklık ise bambaşka bir durumdur eşcinsellikle alakası yoktur.

  sapıklık tüm evrensel ahlak kurallarına aykırı yani dünyanın neresinde olunursa olunsun tüm insanlara ters gelebilecek davranışlardır.
  ... piskilet