bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    denizli de yaygın olan,18 yaşına gelmiş erkeklerin,evliliğe hazırlanması amacıyla birlikte olduğu kadına verilen ad.

şu anda izlediğim filmin ismi.
    6 ... kısmetsiz
  2. 2.
    bir atıf yılmaz filmi..
    3 ... panapa
  3. 3.
    müziklerini sezen aksu nun yaptığı film.
    3 ... machados
  4. 4.
    barış pirhasan'ın film şarkısı için yazdığı sözlerden ve sezen aksu nun yorumundan başka hiçbir olumlu ve akılda kalan bir güzellik göremediğim filmdir
    2 ... sadness
  5. 5.
    ayrıca rahmetli atıf yılmaz'ın ölmeden önce çektiği son film olarak kalacaktır.
    3 ... manson
  6. 6.
    Şükran Kozalı'nın Eğreti Gelinler romanından uyarlanmış filmdir.
    1 ... jassemine
  7. 7.
    Osmanlı döneminde,özellikle Denizli ve çevresinde,ergenliğe adım atan erkeklere evliliği dinen,cinsellik de dahil olmak üzere,her yönüyle anlatmak ve uygulatmak üzere evlere belli bir mikatar para karşılığında,imam nikahı ile geçici olarak kadınların getirilmesi ile ortaya çıkan eğreti gelinlik adetini konu alan ve Türk Sinemasının son yıllardaki en başarılı örneklerinden biri olan filmdir.Atıf Yılmaz'ın son filmi olan Eğreti Gelin'de başrol oynayan Nurgül Yeşilçay'ın oyunculuğu dikkat çekicidir.
    Sezen Aksu'nun film için yaptığı şarkı da ayrıca güzeldir.

ödünç geldim,
    emanetsin elimde...
    yasak döseklere ömrüm serilir...
    ali derim,
    dünya döner dilimde...
    usul yaklas cocuk kalbin kirilir....
    cocuk uyur; er uyanir koynumda....
    duyulsun ki ibret olsun askimiz...
    egretiyim bana yer yok dügününde..
    kirk dügüne bedel günahimiz...
    7 ... mavi
  8. 8.
    nurgül yeşilçay'ın, 'bir kadın ne kadar şuh olabilir?' sorusuna cevap niteliğindeki oyunculuğunu sergilediği film.
    4 ... laedri
  9. 9.
    şimdiki erkeklerin izledikçe ^^oo nerde bu bolluk?keşke bize de vursa böle bi piyango^^dedikleri filmdir.yönetmenliğini atıf yılmazın üstlendiği değişik ve ilginç bir türk sinema eseridir.
    1 -1 ... fayaka
  10. 10.
    nurgül yeşilçayın altın portakalı alamayınca çıkardığı yaygarayı sonuna kadar desteklememe sebep olan filmdir.

"Ona çiçek verilmez,sadece yatılır.."
    1 ... pislikabidesi