1. 1.
    günümüzün en ciddi sıkıntılarının sadece işsizlik, terör, yoksulluk olmadığı
    en az bunlar kadar eğitimin de ciddi bir sorun olduğu son teog olayıyla ortaya çıktı.

" eğitimin kalitesi neden düşük " sorusunu ilber ortaylı şöyle yanıtlıyor.
    " “Çünkü eğitim programını hazırlayan ve müfredatı kontol edenlerin kendileri düşük”

teşhis ve tesbit budur. sağol ilber hocam.
    30 -1 ... eratosthenes
  2. 2.
    Yol yaptilar ya!
    8 -3 ... miku
  3. 3.
    sabah ak dediğine öğlen kara ikindi vakti tekrar ak akşam namazında kara yatsı namazında lacivert diye bir adam yüzünden cevabına sahip sorudur. ismi lazım değil..

adamın ağzından çıkan tek cümle ile tüm müfredat değişiyorsa tüm sınav sistemi değiştiriliyorsa eğitimin kalitesi nasıl yükselecek ? kendi kararlarını veremeyen bir milli eğitim bakanı ve kurumu var nasıl olacak bu iş..
    32 -3 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    öğretmek değil öğretmemek, çalışmak değil tembelleşmenin üzerine kurgulanmış paralı sistem.
    1 ... nicki martin
  5. 5.
    eğitim kalitesi: bir gece saklambaç oynarken saklanmış ve o geceden beri bulunamadığı için saklambaç oyunu hala bitmemiştir.
    1 ... monk of monkmountain
  6. 6.
    çünkü eğitim sistemimizin temeli seküler kemalist anlayışa dayalı. zamanla hallolacak bunlar. önce karma eğitim kaldırılmalı. sonra çocuklara genç yaştan itibaren atatürk'ün kargaları nasıl kovaladığı değil, fatih sultan mehmet'in zındıkları nasıl kovaladığı anlatılmalı. sonra gereken manevi ve bilimsel kavrayışın temeli atılmalı falan filan.

zamanla olacak her şey. çatlasın kemalistler <3
    2 -6 ... merzifon prensi
  7. 6.
    eğitim kalitesi düşük değil, sen sabah çocuğuna hoşaf içirmezsen çocuk verileni anlamaz herşey hoşafta bitiyo bu hoşaf iyi hoşaf.
    5 ... sanatsalpsikopat
  8. 7.
    çünkü siyasetçilerin kendi çıkarları, kavgaları varken eğitime sıra gelmiyor. her gelen ( bu iktidarda daha fazla) kendi ideolojisini müfredata yerleştirmekten başka bir iş yapmıyor. dertleri uygar dünyaya entegre olabilecek, meraklı, yaratıcı dolu dolu nesiller yetiştirmek değil ideolojik kavgalar yaparak, kendi dünya görüşlerini empoze etmek.

hal böyle olunca okulu sevmeyen, hiç birşey öğrenmeden ( ne hayata dair, ne bilime ne de sanata) milyonlarca genci mezun edip mutsuzlar ordusu yaratıyorlar.

anlayışın tamamen değişmesi lazım ama şu son teog meselesinden sonra umut yok gibi görünüyor.
    10 ... nadia nadia
  9. 8.
    gençleri belli bi kalıba sokmak için bilerek düşürülüyor. ben bir makine mühendisiyim. entropi denen şeyi üniversitede 2. sınıfta öğrendim. elin amerikalısı 18ine geldiğinde branşı ne olursa olsun entropinin ne olduğunu biliyor. aradaki fark bu. insanlara tümden bir dünya bilgisi, görgüsü ve eğitimi aşılanıyor diğer ülkelerde.

aa evet biz de ayetel kürsi'yi biliyoruz. bonus puanlar hep sonra hesabımıza eklenecek.
    3 -2 ... the outsider
  10. 9.
    insan kalitesi düşük zira. öğretmenini dünyanın en değerli bilgileriyle kuşatsan, "amaaan kaldırır birini tahtaya kitabı baştan sona yazdırırım tahtaya ben de instaya bakarım ders boyunca" zihniyetini kafasından silemezsin. çünkü analar babalar aman yorulmayacağın iş seç, aman sen karışma, aman başını salla al maaşını, suya sabuna dokunma diye yetiştirdi bu öğretmenleri. hepsi ders yapmama peşinde. teneffüste öğretmenler odasında gıybet peşinde. öğretmenler üzerine kurduk örneği ama memlekette herkes öyle. kimse değer katmak, iyileştirmek güzelleştirmek heveslisi değil. hiç öyle anlatıldığı gibi iyi insanlar topluluğu falan da değiliz. birine bir bardak su versek, arkasından bir ay dedikodusunu yaparız. hak, hukuk bilincimiz sıfır. kendimizle ilgili inanılmaz yalanlar söyleriz, enkötüsü de; en güzeli, en iyisi en adili olduğumuza inanırız. ama bir gün içerisinde evrene gönderdiğimiz negatif enerjinin haddi hesabı yok. baya bildiğin saf kötülük.

ee bu kadar tembelliğe, bunca boşluğa eğitim nasıl iyi olsun. eğitimcinin eğitmeye, eğitilenin eğitilmeye niyeti yok. varsa yoksa köylü kurnazlığı.
    5 -1 ... shreddingerin perisi