Advertisement

 1. 1.
  ilk yapılacaklar tüm öğretmen ve idarecilerin yeniden eğitilmesi, tüm müfredatın değiştirilmesi olmalı.
  2 ... gokyuzununmavisi
 2. 2.
  - yedi saat ders saati azaltılmalı öncelikle. ikili eğitim sisteminde ders gören okulların çıkış saati yedi kırk. Üniversitelerin ikinci öğretim saatleriyle aynı neredeyse ki; bu on yaşındaki çocuk için çok ağır.

  -eğitimin sac ayağı olan öğrenci, öğretmen ve veli arasında güvene dayalı, düzenli, sürekli ve yaptırım gücü olan bir ilişki sağlanmalı. Bu asla; velinin yılda bir kez bile katılmadığı veli toplantıları veya öğretmen tarafından her yıl birbirinin aynısı doldurulan, bir yığın gereksiz form ve okulların sadece pdr branşlarıyla sağlanacak kadar basit bir konu değildir. Herkes artık elindeki kumanda ve telefonu bırakıp sorumluluğu ele almalı ve her biri artık birbini suçlamaya bir son vermelidir. Medyanın sürekli olarak şişirdiği Sapık öğretmen, meslek lisesi öğrencisi videoları veya öğretmen döven veli haberlerinin getirdiği son durum ortada.

  - ders kitapları değişmeli. kitapların içi işe yaramaz, yanlış binbir türlü gereksiz soru ve bilgiyle dolu. Milli eğitimin kazanımlar sayfasındaki soru ile kitabın içeriğinin arasında adeta uçurum var. O kitaptan o kazanımın elde edilebileceği düşüncesi, gerçek bir peri masalı.

  - öğretmenlik sevmeyip, benimsemeyip de parası için yapılabilecek bir meslek hiç değil ki; kişi bu bağlamda asla başarılı olamaz ve çocuk da asla sevmediğinden bir şey almaz. Dolayısıyla mesleki yeterlilik için kpss sınavı asla yeterli değildir.

  - ve son olarak olabildiğince, her türlü ideolojinin üstünde gerçek ve doğru bir bilim ve tarih öğretemeyeceksek bunu en azından içinde bulunduğumuz çağın ve koşulların gerektirdiği beraberlik ve bütünlüğe zarar vermeden yapmalıyız.
  24 ... fikrimin ince gulu
 3. 3.
  Okul tamamen ortadan kaldırılmalı.
  1 -1 ... gesibaglari