1. 1.
  Bizim bir resim hocası vardı. Bir kare üzerine üçgen yerleştirip sonra karenin içine dikdörtgen yerleştirirdi. Son olarakta üçgenin üzerine bir silindir. Al sana bacası tütün ev. Hocam bu resim dersimi geometri mi. Hani estetik. Yanlış anlamayın uludağcılar hocaya değil onu yetiştirene bu eleştiri.
  2 -3 ... medyumketo
 2. 2.
  Sisteme öz eleştiriyi biz yapamayız milli eğitim bakanlığı yapar. Sürekli sistem değiştiren onlar.
  8 -1 ... entry de mi girmiyagh
 3. 3.
  Lisedeyken bizim bir din hocası vardı. Derslerde sürekli allah diyen aslandan bahsederdi. Din hocası diye söylemiyorum Çok büyük bir orospu çocuğuydu. Bu eleştiri sadece onu yetiştirenlere gitmesin, onda emeği geçen herkese gitsin. Şerefsiz orospu çocuğu dövmekten beter ederdi...
  3 -2 ... kavalkemigylekavalcalankavalci
 4. 4.
  Valla egitim sisteminde her sey ama her sey degismeli. Okullardaki kapı koluna kadar o kadar köklü degisim.
  6 -1 ... degisikadam06
 5. 5.
  Milli eğitim bakanının siyaset yapması kadar saçma.
  ... fuzuligibihayat
 6. 6.
  sadece 3-5 tane geometri sorusu yapamadığım için doktor olamadım.
  Bu kadar.
  6 -1 ... airdrummer
 7. 7.
  Berbat bir sistem ...
  2 ... mr muck
 8. 8.
  Gençleri eğitmeye değil elemeye programlanmıştır. Çünkü işsizler ordusunu oyalamak hiç kolay değil.
  Ondan ötürü bizim gencimiz avrupa da üniversiteye hazırlanan bir gencin 10 katı ders çalışır ama sistemin boklu olmasından dolayı bu çaba bilim ve fen üretmez.
  8 -1 ... malazgirt40
 9. 9.
  Şu var ki bir dönem savunma bakanı olan adam sonra milli eğitim bakanı oluyor. Sanayini bakanı spor bakanı oluyor. Var bu işte bir terslik.
  8 -1 ... medyumketo
 10. 10.
  Ilkokulda diyollar ki biz size tüm dersleri verelim lisede sayısal - sözel seçince sadece kendi branşınızın derslerini öğreneceksiniz. Lisede diyollar ki matris determinant, limit - türev - integral, biyoloji, geometri hepsini öğrenin de, üniversitede kendi branşınızın derslerini öğrenirsiniz. Üniversitede diyollar ki biz size tüm branşları öğretelim de, asistan olunca kendi branşınıza odaklanırsınız. Asistanlıkta diyollar ki biz size tüm ortopediyi öğretelim, yandal yaparken kendi branşınızı öğrenirsiniz. Yandal yaparken de 'el cerrahisi' seçiyorsunuz. Yani tüm bu 22 yıllık eğitim öğretim hayatında size öğretilenin yüzde 10unu falan kullanıyorsunuz. Gerisiyse vakit kaybı.

  Dipnot: tıp fakültesi öğrencilerinin tıbbın tüm bölümlerini bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Üniversitedeki uygulamaya çok bir sözüm yok.
  4 ... ascisirin