1. 1.
    (bkz: türk eğitim sistemi)
    2 ... wtasyh
  2. 2.
    yapılan bir araştırma sonucunu paylaşayım buraya
    ilkokul 5 e kadar yaşamsal her şeyi öğrenebiliyor muşuz
    lise ya kadar hayatsal anlamda %60 ını halletmiş oluyoruz
    üniversite ve üstü ise sadece %40 lık bir dilim içinmiş.
    3 -1 ... fzldgl
  3. 3.
    geleceğin nice bilim adamlarını heba etmiştir. eğitim sistemi bu yönüyle topluma ve insanlığa zararlıdır. tüm dünyada bu böyledir. fakat bill gates bizim ülkede doğsaydı muhtemelen internet kafeci olurdu.
    7 -1 ... anambunelan
  4. 4.
    4.ders hayat bilgisi; ağaçları koruyalım, sevelim
    5.ders müzik; baltalar elimizde uzun ip belimizde biz gideriz ormana hey ormana.
    3 ... posei doon
  5. 5.
    2 soru az yaptım diye istemediğim bir mesleği seçmek zorunda kalacaksam, olmaz olsun böyle eğitim sistemi.
    hayallerimizle değil puanlarımızla mesleklerimizi değil işlerimizi seçmek zorunda olduğumuz bir sistem.
    3 -1 ... posei doon
  6. 6.
    her sene değiştirilerek öğrencininde öğretmeninde sistemi bozmuş eğitim sistemidir.
    3 ... fought for freedom
  7. 7.
    türkiyede eğitim sistemi mi ?
    (bkz: asansörde dedeler)
    (bkz: isviçrede denizcilik bakanı)
    1 ... amerikano
  8. 8.
    bir eğitim 'sistemi' vardır bu ülkenin de elbette, ama insan merkezli toplumsal hizmet görevi hedefi güderek ve durumsal-esnek değil de belirli dogmatik ve hamâsî algıların iki kutuplu olarak nesillere aktarımı ve 'işgüzarlık' odaklı işlediği(!) için bir tür yaşam kuşatıcı oyun olarak icra(!) edilmektedir...
    2 ... cryptic
  9. 9.
    18+ sene okumak fakat gerekli ve önemli bilgilerin hepsini okul dışında kendi kendine öğrenmektir.
    1 ... anambunelan
  10. 10.
    yamuk bir bidondur. değişen sadece sınavların adı. sistem hep aynı sistem.
    ... vicdan