1. 1.
    öğretmenler üstünden eğitim itibarsızlaştırılarak asıl amaca doğru hızlı adımlarla gidiliyor.

Buna bütün ülke ortak oluyor.

Eğitim hiçbir zaman iyi olmadı ama bu kadar da ayaklar altına düşürülmedi.Öğretmenin halkın nezdinde sarsılmaz bir yeri vardı.

Eğitimi bitirmek için önce sistem sonra öğretmenler sonra öğrencileri etkisiz hale getirmelisin ki orada eğitim yapılamasın ve selefi tarzı gençler yetiştirilebilsin.
    3 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    Kesinlikle desteklediğim düşüncedir. Benzer suçlamaların daha önce avukatlar ve doktorlara da yapılarak, adalet ve sağlık sisteminin zamanla nasıl ve ne hale getirildiğini ülkece gördük.

Mesleğini kötü yapan, kötüye kullanan insanlar tarihin her döneminde olmuştur ve olacaktır da... üstelik günümüzde bu insanların ifşası çok daha kolayken, sözde "yaygınlanşan" bu yozlaşma çok ironik ve düşündürücü fikrimce! fakat bu topyekun suçlamalar sonucu sistemin sürekli olarak değişimi, sözde "revizyonu" en çok kimin işine gelmektedir? Memleketçe oturup bunu bir düşünmekte fayda var!!!

Paralar döküp saçtığımız Özel okullarda bile 20 yıl önceki eğitimin yarasını alamıyor çocuklarımız. Ki; okul sadece öğretim yapılan bir kurum değildir.

Liseye kadarki eğitiminde bir çocuğun eğitim öğretim önceliğinde, söz konusu derse sağlam ve kalıcı bir sempati, alaka oluşturmak esas iken, mevcut sınav sistemleri, "nitelikli okullara" yerleşme yarışı yüzünden bu amaçtan epeyce uzaklaşıldı. Bir çocuk 2×2'yi her yaşta öğrenir. Fakat Başka bir yaşta Öğrenemeyeceği pek çok şey, eğitilemeyeceği pek çok davranış ve tutum için geç kalınıyor ve bu çok acı.

Arkadaşına iftira attığı için (ki bu iftira oturulup düşünüldüğü takdirde çok ciddi bir iftira.) 23 nisan gösterisine çıkması engellenen bir öğrencinin velisi size yalvarıyor: "çocuğum Çok üzülüyor, lütfen çıkarın!" Diye. üstelik sizi suçlarcasına... çünkü Çocuğunun cezalandırılması gereken kötü davranışının farkında bile değil.

Güvenmek de her şeyden önce bir tercihtir ve güvenmediğiniz, itibarsızlaştırdığınız öğretmenin çocuğunuza hiçbir faydası dokunmaz. Tıpkı güvenmediğiniz doktorun yazdığı ilacın baş ağrınıza faydası olmadığı gibi.
    13 ... fikrimin ince gulu