1. 1.
    çocuklar için özellikle eğitim amaçlı hazırlanmış çizgi filmlerdir. eskiden bi tane vardı vucudun içinde neler olup bittiğini anlatan bi çizgi film. ellerini yıkamadan yemeğe başlayan çocuğun ekmeğinin üzerinde tereyağıyla birlikte mikroplar da vucuda giriyor, beyaz koruma antikorları *, savunmaya geçiyor ve bunda sonra da vucudun diğer işlevleri de detaylı olarak anlatılıyodu.

kanın akışı sırasında oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin yanında, tuzluk şeklinde tuz molekülleri de kanda yürür, alyuvarlarla arkadaşlık ederlerdi. şimdi olsa yine izlerim çok eğitici ve eğlenceliydi.
    1 ... samanta
  2. 2.
    (bkz: south park) zira baya bir eğiticidir.
    ... heartigan
  3. 3.
    (bkz: dora the explorer)
    türkçe nin arasında ingilizce kelimelerin de öğretildiği çizgi filmdir. ayrıca arakçı tilkiyi durdurmak için "arakçı ayıp sanaa" lafını söylemeniz gerekiyor. *
    ... potansiyel isletme muhendisi
  4. 4.
    eğitici çizgi filmler
    Yukarıda görülen fotoğraf "eğitici videolar" başlıklı bir kanaldan çektiğim korkunçlu videonun bir kesitidir.

Oğluma televizyon izletmiyorum bunun yerine mutfakta bir işim varsa ve oğlum uyumamak için direniyorsa eğitici, öğretici çizgi film yada şarkılar açıyorum.

Uzun araştırmalar sonucu pedagogların da tavsiye ettiği harika bir kanal buldum youtube da. Gerçekten grafikleri olsun, seslendiren kişilerin ses tonları ve verilen mesajlar olsun tamamen çocuklar için uygun. Hatta oğlum bu videolar sayesinde erkenden konuşmaya başladı.

Olaya gelecek olursak; yine oğlumun uyumak istemediği ve benim de hızlıca yemek yapmam gereken bir gündü. Her zaman izlediğimiz kanalı açtım. Video bitince bambaşka bir ses geldi ve ekrana dönmemle şok oldum. Arkada konuşan Korkunç sesli bir kadın, korkunç görüntüler, renk değiştiren bebekler...

Şükür ki güvendiğim kanaldan değil bu video, araya karışmış bir şekilde. Erken fark ettiğim için de hemen kapatmayı başardım.

Demem o ki çocuğunuza izleteceğiniz herşeyi önce siz izleyin ve her zaman yanınızda izlesin. Böyle bir durumda da hemen müdahale edebilirsiniz. Ayrıca her "eğitici video" yazan kanallara itimat etmeyin. Araştırmalarım sonucu izlettiğim kanalları öğrenmek isteyen olursa mesajdan yazabilirim.
    4 ... jinx qwer