1. 1.
  Tevbe Suresi, 38. ayet: Ey iman edenler, ne oldu ki size, Allah yolunda savaşa kuşanın denildiği zaman, yer(iniz)de ağırlaşıp kaldınız? Ahiretten (cayıp) dünya hayatına mı razı oldunuz? Ama ahirettekine (göre), bu dünya hayatının yararı pek azdır.
  Tevbe Suresi, 39. ayet: Eğer savaşa kuşanıp-çıkmazsanız, O sizi pek acı bir azapla azaplandıracak ve yerinize bir başka topluluğu getirip değiştirecektir. Siz O'na hiçbir şeyle zarar veremezsiniz. Allah, herşeye güç yetirendir.

  savaşmak istemeyen, farklı ülkeleri işgal etmekten yorulan müslümanlara uyarıdır. gerçi bu cümleyi kim kuruyor pek anlaşılmıyor kuran ın bir çok yerinde olduğu gibi o diye kastedilen kim? o; allah ise bu cümleyi kuran kim?

  ama zaten bunun önemi yok önemi olan cihad etmeyenlerin cezalandırılması.
  1 ... inderex
 2. 2.
  Müslümanlar, dünyaya rağbet edip cihadı terk ettikleri için zillete düştüler son 200 yıldır. Azabın bir kısmını dünyada daha çekiyorlar. işte islâm âleminin hali ortada. Her yerde işgal, her yerde kan, her yerde zulüm.

  Edit: daeş ışid el-kaide gibi terör örgütlerini cihad zanneden salaklar, ancak emperyalizme ingilize abd ye israile hizmet eden satılık ve kiralık hainlerdir.
  3 -1 ... gazeloglu
 3. 3.
  ölmekten korkup savunmasız insanları ve kardeşlerini korumayan insanlara gelen ayettir. ahireti dünya hayatı için sattığı için azaba maruz kalır. ahirette durumunu Allah bilir. bu dini hükümdür. dine inanmayan bir toplum için düşünürsek olayan adı siyasi olarak vatan hainliğidir.
  1 -2 ... misalci
 4. 4.
  38 de yerinizde ağırlaşıp kaldınız, 39. da ise cihada çıkmazsanız diyor ama ahala arkadaş gelmiş savunmak için diyor.
  şimdi soruorum müslümanlara kim hangi savaşlarda saldırmış. ayetin indirildiği tarih belli. hangi gazveler ( yani sefere çıkıp ganimet için işgal etmek) tarihler belli.
  2 ... inderex
 5. 5.
  her dinde olduğu gibi aynı terane işte. ille de bunu yaymak için savaşacaksın, insan öldüreceksin. bunun adına da hoşgörü dini-insanlık vs diyeceksin. amerikanın medeniyet getirmesine neden kızıyorlar anlamıyorum; aynısının laciverti değil mi. savunanlar da malesef her çağda var...
  ... xmortal