1. 1.
  en çok üzülecek olan kesim tüm hazırlığını oraya yapanlar olacaktır. hani öyle kötü bi durum ki ulan hassiktir tüh yokmuş bile diyemeyeceksin ölüceksin bir anda...
  8 -8 ... hayallerim vardi halbuki
 2. 2.
  defalarca cevap verilen bir nokta daha. hayır, sen neden geriliyorsun ki? farz et ki sağlığımız için içki içmedik, "erdemli" olabilmek için herkesle yatmadık, spor olsun diye namaz kıldık, seyahat olsun diye mekke'ye gittik, paramız fazla diye malımızı başkasıyla paylaştık, vakit geçsin diye kuran okuduk. bak senin dediğin gibi gerçekleşti diyelim. ne kaybettik?

  ama allah var, kitapta sana "düşünmez misin?" diye onlarca ayet gönderdi, sana görevlerini hatırlattı, sana yapmaman gerekenleri sıraladı, sana yapman gereken şeyleri hatırlattı, "ölümden sonra yaşam var, ona göre hazırlan" dedi ama sen hazırlanmadın. bunu düşündün mü?
  ve sen diyeceksin "n'olur geri dünyaya gönder de senin istediğin gibi bir kul olayım" diye.
  58 -14 ... meb55
 3. 3.
  Ya varsa. Ve buna inanmayanlar cehennme gidiyosa ? .. cehennemin ateşleri içerisinde bin ah vah edip dünyada ki doğruyu göremeyisine yabarsında çok geç olmuştur. Imtihanı kaybetmiş ve ebedi azaba mahkum olmuş olursun. Bu oyuncak değil.
  5 -3 ... lisansliyazar54
 4. 4.
  ispatlanmayan şey ne vardır ne de yoktur. varsa ekime yoksa skime kadar durumudur. edit: ateistim, evet çok kötü biriyim; alkolik, zina yapan, küfürbaz, hatta her an cinayet isleyebilecek bir yapıya sahibim... keserim lan alayınızı modundayım ona göre... böö!!!
  3 -6 ... pureink
 5. 5.
  sen de olmazdın o zaman. gözünden dünya perdesinin kalkmasını bekleme bence. sorular zor.
  -1 ... coremax
 6. 6.
  Cennet ve cehennem olgudan ibarettir ve bu olgular tamamen çıkarcı zihniyetin ürünüdür. Cennete gitmek için iyilik yapan kimsenin özünde iyi olduğuna inanmıyorum önemli olan cennet yada cehennemi düşünmeden erdemli bir yaşam sürdürebilmek ve huriler yemekler türlü güzellikler peşinde olmadan iyi olabilmektir. bu olguların varlığı insanları rahatlatır çünkü adaletin orada işleyeceği düşünülür. Bana gelince cenneti yada cehennemi düşünerek yaşamıyorum fakat umarım böyle yerler vardırda dünyada insanlığa zulmetmiş şerefsizler hakettiğini bulur. Varmış gibi yaşamamak fakat olduğunu ummak gereklidir. Dünyadaki adalet yoksunluğundan ötürü. Yoksa eğer hassiktirde fayda etmez.
  6 ... pasakliii
 7. 7.
  " o zaman cennet de cehennem de bu dünya dostum " diye cevap verilesi önerme.
  1 -1 ... yagmur birikintisi
 8. 8.
  eger yoksa bu hazirlananlarin aglayacak yeri de olmayacak. cunku hicbiyer yok, anladin.
  2 -1 ... genc makinist
 9. 9.
  cehennem olmasa da olur ama cennet yoksa işte o zaman siki tuttuk!
  1 ... dirty
 10. 10.
  eger cennet yoksa ve bu ortaya cıkarsa sakırtlerı kım duduracak bakalım akılları hep sekste olan adamları dusunun bır! sacma sapan acıklama yapan burokratları falan bu adamları sakınlastıren cennetın varlıgı yoksa. s.kerler hepimiz valla!
  -1 ... gamble