bugün

Genellikle vasıfsız, kalitesiz, yeteneksiz, akıl ve zeka yoksunu insanlar kaliteli, çok iyi eğitim almış üstün olan kişileri dışlıyor. Sadi'nin dediği gibi, cahil insanın akıllı insanla bir arada bulunma isteksizliğı, akıllı insanın cahil insanla bulunmaktan duyduğu isteksizliğinden yüz kat fazladır."
sürekli yaşadığım eylem. takmamaya çalışıyorum.
ben böyleyim büyük ihtimalle ama kafaya pek takmıyorum arada hissediyorum sadece...
toplum seni neden dışlasın ki? sen toplumu dışla.
lisede inanılmaz yüksek derecede başıma gelen sevimsiz hadise.
En büyük sosyal işkencelerden birisi.
Karaktersiz insanlar yapıyor.
Sinıftaki diğer tipler öğretmene seslenince öğretmen onlara "efendim x'cim" derdi. Ben seslenince "kim seslendi?" Diye sorardı. O zaman dışlandığımı anladım.
Anlaşılması kolay bir dünyada, anlaşılamaz olmaktır bazı zihinlerce...
hem ilkokulda, hem lisede, hem üniversitede yaşadığım olaydır. bir zaman sonra normalleşiyor ve umrunuzda olmuyor. hatta kötü insanlardan uzak durmanızı sağlıyor. yani mağdur olacak bir durum yoktur.
Sırf türban taktığım için olandır. Ne var yani erkeksem ve türbanlıysam.
3 kişilik bir arkadaş grubunda daima dışlanma olur. ilk zamanlar olmasa bile son zamanlarda olur.
uyumsuz olduğunuz, ailele yapınız, gelir durumunuz, inançlarınız ile bağdaşmayan insanlarla beraber olmaya çalışırsanız karşılaşacağınız sonuç.
Uludağ sözlükte yazacak kadar yıkıksan başına gelmesi normaldir.
içten içe insanı hayattan küstüren durum.
genelde başarınızı çekemeyen insanların size karşı yaptığı eylemdir.
Kimseye o lüksü vermedim vermem de
Kimin ne haddine beni dışlamak, zürriyetini elinden alırım adamın
Bu vesileyle bir kez daha hatırlayalım ; yalnızlık ALLAH'A mahsustur.

ALLAH ile aranızı iyi tutun, tek derdiniz bu olsun günün başında, ortasında ve sonunda. Herkesin patronu o.

Böyle zamanları da nimet bilin, kendinize yatırım yapın.

Kimseden intikam almaya da kalkmayın. insan insanın kurdudur, dışında kaldığınız o kalabalıkta kurt çok nasıl olsa, değil mi?

Ha bi de şu var ; it ürer, kervan yürür. Kervanınızı yürütün.
Efendi insana bile katil ve tecavüzcü olmayı düşündüren durumdur.
insanları bu kadar değerli görmen beni üzdü.
çevremizdekileri dışladığımızda bize yalnız rolünü veren eylem/fiil.
insanlar arasında,
ayrı tutulmak, ayrı durmaya zorlanmak..

öteki beriki demeden istenmeyen insan olmak..
Bağzen sizinlede alakalı bir durum olabilir. insanların sizi dışlamasının sebebi eğer sizin ters davranışlarınız yada başkalarına zarar vermenizle ilgili ise kendinizi düzeltmeniz gerekir. Eğer konu sizin elinizde olmayan bir şeyse hiç takılmayın sizi dışlayan insanları sizde dışlayın. Bu örnekler daha çoğaltılabilir. komplike durumlarda var bu konuda hepsini tek tek yazamayız burda. genel olarak bir değindim.
Çocukken başıma çokca gelmiş olay.
hep kendimi soktuğum durum. mış gibi yapamıyorum, hislerimde samimiyim, duygusalım, az safım ama zekiyim de zekam kıskanılırken saflığımdan faydalanılıyor. aslında sevme kapasitem çok yüksek, yaralamaya çalışanları bile ama gene de işlerine gelmediğim için mi benim bilinçaltımda mı bir bokluk var hep böyle oluyor sözlükler,platformlar, arkadaşlar hatta akrabalar. kabullenmem lazım sanırım bu işte bir yalnızlık var.
farklı kimselerin kaçınınamadığı bir durum. bir bakıma yalnız olmak da nimettir ne hasım, ne düşman, ne haset eden. rahat bi yaşam sidili.
güncel Önemli Başlıklar