bugün

Havalarin ufaktan kapanmasiyla biraz gunesinden mahrum kalan bu kitle hemen kosup dolaplarindan montlarini cikariyorlar arkadas otobuse biniyorum adam giyinmis kocaman montunu oturuyor ulan hava deli gibi sicak manyak misiniz amk kadinlar zaten hemen sallari dolamislar boyunlara usuyorum ben savunmasizim ayaklari yer miyim lan ben bu numaraları? Amk aptallari sizi sanki sibiryada yasiyorlar.
Aha bu benim. Sürekli üşürüm. Hayır yağsız kansız da değilim ama. Yaz sıcağında grip olmak ne demek biz iyi biliriz.
oo o da bir şey mi ben bot giyinmeye başladım.
doluştular bile. Estetikten mahrum şişme montlular.

görsel
Anlaşılan o ki istanbul'un gırro kitlesidir. Moda ve hava durumunu hatta mevsimleri mağazalardan izlerler. Mağaza mont koymuşsa Kış gelmiştir ve o mont giyilecek, icabında montla sıçılacaktır.

Ayvalık'da t-shirtlerimizi çıkarmadık halâ. Şort ve askılıya şimdilik devam.
Ben gibi tshirt giymeye meraklı kitlenin sinirini bozan kitledir. Hadi balalım tshirtler, dondurmalar, denizler, kumlar...
Soğuk lan soğuk.
Ekimin ortasında hele de soğuk bir coğrafyada yaşıyorsa davasında haklı bir kitledir.
Bir de bunun inatla giymeyen kitlesi var. Gerçi güneş yüzüne gülüp arkandan iş çevirenler gibi. Ne olacağı belli olmuyor.

Bir kitle.
Nedir bizimle alıp veremediğiniz yahu, üşüyoruz ki giyiyoruz. Hele istanbul gibi hava konusunda belirsiz bir şehirdeyken bot-mont ikilisi hep yanınızda olmak zorunda gibi *
Havalar biraz daha soğusun da eldiven kaşkol falan da çıkartayım oooh
Trençkot veya rüzgar yağmura karşı hafif klasik şeyler giyinin, kamyon şoförü dolmuş muavini gibi takılmayın görüntü vermeyin lütfen.
Özellikle kadınlar, geçen gün metro da çakma marka outdoor montlar ile kanada dağlarında oduncu çırağı gibi 1-2 tip gördüm.
Fiziğimin güzelliğimin içine nasıl sıçarım diye yarışma olsa kesin birinci olurdu.
Tamam, bu giyim tarzını seversiniz ama bu tip giyim tarzında makyaj değil dövme yaptırmak lazım.
Takı yerine piercing kullanıp, kuaför de saç tırnağa oje klâsik yapılmaz.
Dayanamayıp bir şey deseniz moda veya zevk olarak açıklayacak zavallıcıklar.