bugün

efenim küçük çocuklar aşağıda oynuyodur. çocuk ya susar ya para ister ya çişi gelir(!).işte bu durumlardan birisi olduğu zaman zile basıp eve gitmek yerine dışarıdan annneee annneeeee diye bağırarak sinirleri alt üst eden durumdur.
elinde bulaşık eldiveni olan çocuktur.

+ ezan okundu, hala dışardasın anne. çabuk eve. gelirken 2 ekmek al.
aslında biraz da sevimli yanları olan çocuktur..
(bkz: yıllar yıllar önce ben)
eğer bişeyle uğraşılıyorsa örneğin ders çalışmak film izleme gibi, insanın ananınnnnnn diye bağırası gelen çocuktur.
Ki yapanlar vardır.
büyük ihtimal annesinden salçalı ekmek isteyecek çocuktur.

+ anneeeee salçalı ekmek veeee. anneeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
kesin ya susayan ya da çişi gelen çocuktur.
çocuk: anneeeeaaaa!!
adam(sinir sistemi bozulan şahsiyet): annen yok senin. hiç olmadı
çocuk: annee!! yaaaa adam ne diyo? *
adam: yok sana anne! git şurdan. seni güvercin yuvasında bulmuşlar.

ve çocuk ağlayarak eve gider.

hayır yani madem eve gidebiliyorsun neden bağırıp rahatsız ediyosun milleti...
genelde annesi tarafından çok tasvip edilmeyen bir davranışta bulunmak için izin isteyecek çocuktur. arkadaşlarıyla mahalle maçına gitmek, efendim annesinden para isteyip dondurma almaya yeltenmek gibi...
Önemli bir işinizin ortasında bütün dikkatinizi dağıtan ve aynı zamanda bütün ihtiyaçlarını annesine karşılatmak zorunluluğu duyan insan evladıdır.
pazar günlerinin sabahlarında hiç çekilmeyen çocuklardır.annneeeeeaaaaaaa,annööööeeeeeaaaaa deyüü yırtar kendini.ulan müptezel kıçını yırtacagına bassana zile,konuşsana megafondan.tamam biz de zamanında bagırmadık degil fakat o zaman teknoloji yoktu ki a be kuzucum.
birçoğumuzun çocukken yapmış olduğu durumdur. çok gıcık bir ses tonudur. hele bu bağırma sesi uykudayken veya bir işe yoğunlaşmışken duyulmuşsa, çocuğun annesinin küfürümüzden geçmemesi içten bile değildir. suçlu çocuk değil, ailedir aslında. çocuğa tarzan gibi bağırmaması gerektiğini öğretememiştir. (bkz: aile terbiyesi)
muhtemelen gıcık bir sesle bağırıyordur ve olmadık bir şey isteyecektir. zavallı anne ise o gıcık sesi çocuk uyumadığı sürece , tahminen 16 saat boyunca aralıklı olarak evin içinde , dışında duymaktadır. anneler bir tanedir ya.
allah ne yapsın bu çocuğu ya. bir de cevap da beklemiyor ha. "anne anne anne anne anne" arka arkaya. ulama yaptırarak bağırıyor ibne. "annennennennenne" diye bağıran bir çocuk insanı ne kadar dellendirebilirse iki katı dellendim sözlük.
komşuları deli eden davranıştır*
bir süre sonra neden bağırdığını unutan çocuktur. çocuk bağırmayı o kadar kanıksamış ki bir süre sonra amacını unutur. bağırırken başka şeyle ilgilenmeye başlayanları da gördük.

sevgili anneler, çocuklarınıza sokakta bağırmaması gerektiğini öğretin. evde bağırmayı çeşitli baskı aygıtlarını kullanarak engellemiş olabilirsiniz. bunu lütfen sokaklar için de uygulayalım. böylece çevre, toplum için daha yaşanılır bir hale gelir.
çocuktan çok annesi ile ilgilenilmesi gereken durumdur...
ananın amıı !!! diye cevap verilesi çocuktur. götoğlanları ibneliğine bağırıyorlar ve kafa sikiyorlar.
üniversitede okurken kafasına az eşya fırlatmadığım veletin ta kendisidir elinde anahtar oldugu halde sürekli bağırması ve uyuyan insanları rahatsız etmesi açıkca cinayet sebebi olabiliyor.
korkmuştur, annesine muhtaçtır.
annesine ipe sapa gelmez bi sey soracak olan cocuktur.

-anneee, annneeee, anneeö, anneeeğ, aaaa-nnneeee.
+efendim?
-paramla dondurma alabilir miyim?
+al.

ulan salak cocugum. git dondurmani al, kenarinda gizli gizli ye. anne manne ne bagiriniyorsun 45 dk.
bir ailenin neşe kaynağıdır. genelde anne ''bıktım artık şu çocuğun derdinden'' der fakat içten içten de mutlu olur. bir kadına ''anne'' denilmesinden daha güzel ne olabilir? *
Anne yerine komşunun cama çıkması gibi durumla karşı karşıya .
ananı sikeyim sus diye karşılık verilmeli. kafa sikmek budur.
Salçalı ekmek isteyecektir. Hey gidi gidi günler
her gün kafanızı siken çocuktur.

ya çocuk liseye geçecek hala anne diye bağırıyor.