bugün

ozellikle otobuse bınıldıgınde , bir mekana girildiğinde , metro da , tramvay da kendisini daha cok gosteren bi durum.
diger insanlardan farkli oldugunun kanitidir. dikkatleri uzerine cekmektir. bende surmeli gozlerimle hep bu bakislara maruz kaliyorum.
yüzümde bir şey mi var diye onlarca kez sordurur.
sık sık başıma gelir ve göz göze geldikten sonra asla olmaz.
(bkz: otobüse bizon kürkle binmek)
uzun boylu ve iri insanların sık yaşadığı hadise. kafa yormamak ve bakışlardan etkilenip günde 5 saat aynaya bakmamak gerekir. bu tamamı ile bakan insanın o anki psikolojisi ile alakalıdır. kafasından sizle alakalı olmayan birşey geçirdiğinde de size boş boş bakabilir. bakılan kişi de, bazen bunu başka insanlara farkında olmadan yapar.
Kendinizi "Küçük Emrah" gibi hissetmenize sebep olacak olaydır.
gözleriniz bozuksa, insanların yüzlerini tam olarak seçemeyip mal gibi bakınıyorsanız başınıza gelecek olan şey.
lise zamanı okula geç kalmışım gömleği falanı filanı bile apartmanda giyinerek çıkıyorum. nasıl acele ediyorum anlatamam.

metroya yürüyeceğim yol maksimum 10 dakika ama bütün yol boyu herkes bana bakıp gülüyor. dönüp dönüp bakıp gülenler var. ulan apartman camlarına bakıyorum ağzımda yüzümde bir şey mi var acaba diye, yok amk. saç baş kısa zaten.

demeye kalmadı adamın teki gülüyor bana dayanamayıp sordum,

-abi herkes gülüyor. niye gülüyorsunuz?
+yeğenim dükkanlar açık.
-ne alaka abi. sabah oldu tabi açık olacak benimle ne alakası var?
+senin dükkanlar açık.
-hassiktir!
-eyvallah abi.

sonrasında yavşak bir gülümsemeyle dükkanlar kapatılıp yola devam edilir.
"lan ne yakışıklıyım/güzelim herkes bana bakıyor" şeklinde kendinizi gaza getirip anlık haz alabileceğiniz olay. *
Burnunda pislik vardır.
(bkz: hayat ne garip vapurlar filan)
ego okşayıcı bir olay.
çok gıcık ve sıkıcı bi duygudur yemişim farklılık hissi vermesini.
mevsimseldir.
mayıs ayında atmosfer analarını ağlatmıştır. çoğu farkında değildir.
ben genelde bakan taraf oluyorum ne garip ınsanlar var yahu dercesine bi süzüyorum ne gıymıs uymus mu uymamıs mı dıye onu da bu bugun ne gıysem vs. sacmalıklar yaptı sonra bakıyorum yüzundekı ıfadeye yorgun sınırlı mutlu gergin gec kalmıs aglayan bazen cözemıyorum bile. bazısı telefonla konusuyo bu ses bu insana hıc uymamıs vb. gereksiz ayrıntılara gırıyorum.tabi bunların hepsi işsizlikten.
tam burada ted mosby e kulak vermek gerek olsa gerek.

-something is seriously wrong with me!
güncel Önemli Başlıklar