bugün

Çok büyük bir aldatmaca. Hele günümüz dünyasındaki ilişkilerin ezici sayıda olanının dış güzelliğe bakılarak başladığını varsayarsak bu aldatmacanın ne kadar büyük olduğunu görebiliriz. Erkeklerin çoğu güzellik, kadınların çoğu yakışıklılık peşinde koşuyor. Ya pişman oldukları ilişkiler yaşıyorlar ya da evliliklerde boşanma oranı rekor kırıyor. Çünkü kimse ne bildiğin, ne okuduğun, kibar olup olmadığınla ilgilenmiyor. Dünyanın çoğu kafa uyumu değil, güzel bir dış görünüş arıyor.
bir dış güzellik kendisine komşu olmayan iki iç güzelliğe eşittir...
Uzun yıllar avm sektöründe çalışmış biri olarak, bizde ilk etapta bakılandır.
Mesela benim çalıştığım departmana üniversite mezunu olmayanı almıyorlardı.
Fakat bir keresinde ilköğretim mezunu Mardinli kızın tekini aldılar.
Bana abi diyor lan! Ama hatun bildiğin taş. Kirpiklerine rimeli çekmiş, fena da yakışmış. Altında topuklu ayakkabılar acayip sexy... Ama gel gör ki diksiyon yok.
Sonra diğer kızlarla takıla takıla ortama ayak uydurdu.
2 sene sonra başka bir mağazada kasa şefi bile oldu. Şu an belki de mağaza müdürü olmuştur swh.
Bir yere kadardır.
Dış güzelliğiniz yoksa, iç güzelliğinizle kimse ilgilenmez. Önce Dış güzelliğiniz insanların dikkatini çeker. eğer ilişki ciddiyse, iç guzellikte merak edilir. ciddi degilse vurulur geçilir ki, onun için bile oncelikle Dış güzellik önemlidir.
günümüzde aşk ve cinsellik ilişkilerinin başlama sebepleri arasında zirvede olduğu tartışılamayacak özellik.
eğer zeka ve kültürden hoşlanan yakışıklı bir erkek ve güzel bir kadın varsa da henüz karşıma çıkmadı.
iç güzellik çok gerilerde kaldı artık.
Herşey değildir.

Ama herşeye yakındır...
Geçiçi olmasına rağmen önemlidir. Patates alırken bile şekline bakıyoruz kedimizi kandırmayalım.
Ambalajdır. Ama hiç kimse ambalajı güzel olmayan şeyin içini merak etmez...
Hepimiz siyah beyazız zaten.
Bu yüzden dış güzelliğe pek önem vermeyiz.
kişi sapyoseksüel olmadığı sürece çoğu kişinin* ilişki için aradığı baş kriter dış güzelliktir.

dış güzellik binanın temeli gibi, tamam kafalar uysun, zeki olsun ama güzel olmadıktan sonra temeli sağlam olmadıktan sonra üst katlar çok önemli olamıyor.
Önemli değildir diyen yalan söylüyordur.
çok önemlidir. daha tutkulu, daha istekli olmanıza olanak sağlar.
Bilinçli bi insan için daha çok ikinci planda bile değildir bana kalırsa. Çünkü o dış güzellik bi süre sonra ister istemez monotona bağlar. Zaten insanlar bi süre sonra ister istemez fark eder dış güzelliğin bi yere kadar gittiğini, malesef bunu evlilikten sonra fark edenler de olur, en kötüsü de odur.
Hiç önemi yok demek de saçma olur çünkü çoğu insan böyle dese de bin kişiden ancak bir tanesi gerçekten böyle düşünür, diğerleri dışını beğenmediğinin içini merak etmez.
Benim fikirlerim bunlar, yanlışım olabilir elbet.
Hiçbir şeye değmeyendir. Bunu da birkaç gün önce acı bir şekilde öğrenmiş bulunmaktayım.
Hiç önemli değil sanırım çoğu kişiye göre.
Kara çarşaflı kişileri falan savunanlara bakarsak.

Kara çarşaf iyidir diyenler bile dış görünüş konusuna gelince önemli derler böyle de insanlardır.

Dış görünüş her zaman önemlidir
aşk'ta en önemli faktör. iç güzelliğe herkes aşık oluyor da dış güzellik zor hacı.

dipnot: bir çirkin.
dis guzellik yoksa kimse sizi begemez hoşlanmazda.
Dışını beğenmediğinin içini merak etmezsin. Bu sevgililik durumu için geçerlidir. Dışı kötü içi iyi olanlarla da samimi arkadaş olursun. Her şeyini de koyarsın onlar için ama sevgili olmazsın gibime geliyor. Tabi ben ne kızlar gördüm adriana lima bok yemiş ama yanlarında karaktersiz,çirkin ve paralı adamlar vardı. Bu da ilginç bir durumdur.
önemsizdir.
(bkz: önemli olan iç güzellik)
Güzel gülümseyen insan güzeldir.
geçici olan güzelliktir.ilişkiler buna dayalı bir şekilde başlayıp şekillense de ilerde pek önemi kalmaz."yüzü güzele kırk günde doyulur da gönlü güzele kırk yılda doyulmaz " mış.
ilk tanışmada önemli olsa da insanları tanıdıkça gerçekten hiçbir önemi olmayan güzellik. ne güzel söylemiş mevlana 'nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.' mantık olarak aynı şey.
geçici de olsa önemlidir. *
(bkz: ambalaj)
güncel Önemli Başlıklar