bugün

Beyler lisede gözlemlediğim bir durumu anlatıcam.
Önceki okuldan atıldım yeni bir liseye geçiş yaptım yakışıklıda bir çocuktum neyse 1 2 ay geçti herkesle samimi olduk tanışdık benide epey sevdiler o aralar yanlışım yoksa adı egzamaydı galiba kafa derim soyuluyo kepek yapıyordu bende saçı sıfıra vurdurayım cildim güneş alsın diye kestirdim tabi sadece saçla olmuyor yüzümede mayın tarlası gibi sivilce yayıldı birkaç gün sonra birşeyi farkettim sınıfın kızları bana hafiften düşman gibi yaklaşıyorlar kırıcı laflar kullanıyorlar erkekler benimle takılmıyor sanki aralarında olmam onları sinirlendiriyor gibiydi ben anladım olayı ve her gün geçtikce selam veren sayısı azaldı saygınlık kalmadı sonra okul değiştim o sıralarda sivilcelerim gitti saç sakal düzenli kilo verdim felan taş gibi bir genç oldum eski okula ziyarete gittim beyler bir görseniz o bana düşman kesilenler nasıl yavşıyorlar erkekler desen sanki 40 yillik kardeşleriymişim gibi davranmaya başladılar sonraki günlerde çoğu numaramı aldı yok cafeye gidelim yok bara gidelim diye aradılar
Gerçekten dış görünüş önemli imiş.
Sana bakanın çapıyla orantılıdır.
Epey bir etkisi vardır. Özellikle de günümüz insanının ne kadar "ye kürküm ye" ci olduğu göz önüne alındığında.
Uzun olan Saçımı kısa kestirdiğim bir gündü. Bu sefer sıradan bir şekil vermiştim ve acaba kötü mü diye tedirgin ola ola evden çıktım. Servisim durakta beni alıyordu. Bu yüzden durağa gittim. Önümdeki belediye otobüsünde 5-6 insanla kesiştiğimi farkettim. Normalde insanlar bi kere bakar ve kafalarını çevirirler ama bunlar çevirmiyordu. Ulan acaba tuhaf mı görünüyorum diye düşündüm. Servis geldi bindim. Arkadaşım yanıma oturdu ve övgüler yağdırmaya başladı. Okulun yakışıklısı olmuşsun falan filan diye ben aşırı şaşırdım çünkü alışkın değilim böyle şeylere açıkçası. Sınıfa girdim girer girmez herkes oooo falan diyerek selam verdi. Teneffüste direkt yanıma geldiler aşırı yakışmış dediler. Yahu kantine gidecek olan bi arkadaş kantine gitmeden önce çok yakışıklı olmuşsun diyip kantinden geldikten sonra yine ya harbiden çok yakışıklı olmuşsun diyordu. Sadece teşekkür ediyordum çünkü aşırı şaşırmıştım. Diğer günler o günkü gibi olmadı ama. Birdaha aynı kısalıkta kestiremedim. Birdaha aynı şekli veremedim. Keşke o günü daha iyi kullansaymışım diyorum.

Şimdilerde bile mesela yakışan bir gömlek giydiğimde kız arkadaşlarım sürekli selam veriyor, omzuma vuruyorlar şakasına. Sohbet etmeye çalışıyorlar. Yakışıklı olmak gerçekten çok özel bir şey. Ama yakışıklı olmayıp bu havayı kendine katan bir sürü insan da tanıdım. Çekici görünmek biraz sizin elinizde diyebilirim.

insanın elinin yüzünün temiz olması, düzgün olması diğer insanlardan fazlasıyla ayırıyor. Dış görünüş gerçekten de "maalesef" çok önemli.
ya şu görünüşe önem vermiyorum ayakları hiç inandırıcı değil. Herkes geçsin o ayakları hoşuna gitmezse ne olursan ol bakmazlar.
ama çıkarları varsa o ayrı mesele...
güncel Önemli Başlıklar