bugün

(bkz: reklamlar)
herkes ilk önce dış görünüşe bakmya meyillidir. sonradan tanırsın kişiliğini.
Bir yere kadar önemli olabilir ama genelde gelip geçicidir. Boş kutunun ambalajı güzel olsa ne yazar. Boş kutu sonuçta.
zamanında bu yazara reklam yapıyorsun dediğimde özelden reklam yapmadığını söylemişti. al işte reklam yapıyorsun. bunun başka açıklaması yok. umarım tez vakitte silinirsin.
ilk izlenimde en azından benim için %70 etkisi vardır.

Bu bahsettiğim estetik güzellik değil, insanda ilk önce dikkatimi çeken temiz olmasıdır. Eğer birisinin kıyafetleri temiz değil ise ben nedense önyargı ile yaklaşıyorum.
ilkokul öğretmenim olan çok sevdiğim hanımefendinin bununla alakalı bir söz söylerdi ve hiç unutmadım o sözü; “kıyafetleriniz yeni olmayabilir, yamalı bile olsa temiz olmalı” derdi.

Küçüklüğümden beri de dikkat ettiğim ve insanlarda ilk gözlemleyerek kişi hakkında yargıya vardığım ve bendeki dış görünüşün etkisi budur.
malesef ki para yoksa etkisi %100 dür. hem saygınlık hem de sevgi konusunda etkisi büyüktür.
Beyni olmayanları etkisi altına alır sadece.
Nedense dış görünüşü etkileyici olan insanlar boştur ve kötüdür algısı var. Valla hem güzel hem de enfes entelektüel birikimi ve saygın kişiliği olan insanlar var. Dış görünüş birilerini zihnimizde inşa etmemizde önemlidir. imajlara başvurur zihnimiz. Birinin sakal bırakıp küpe takması, onu, takmayan birini algılayışımızdan farklı şekilde algılamamıza sebep olur. Mesele çirkinlik-güzellik değildir. Mesele şablonlardır.
Ne kadarda iç güzellik önemli desekde dış görünüş de önemli.
yüzde yüz olan etkidir. her şey dış görünüş ve dış güzelliktir.

iç güzellik çirkinlerin ve kekoların kendilerini kötü hissetmemeleri için uydurulmuş bir saçmalıktır.
Yok dış görünüş önemsiz, iç güzellik mühim olan diyenlerin çoğu dışını begenmediklerinin içini de merak etmiyorlar.
Kıyafetinle ağırlanır, fikirlerinle uğurlanırsın. Yazın bunu kenara.
Ulan cesaret olucak önce cesaret gersi yalan.
Bu devirde içinizin güzel olması yetmiyor, dışınızın da karşı tarafa hitap etmesi gerek maalesef. Hatta dış görünüş artık daha önemli ne yazık ki.
siktir.
çabuk harcanan miras gibidir. yatırım yapmazsan bir yere kadar. yazar arkadaşın dediği gibi, eksiler fazlaysa artıları götürür borçlu çıkarsınız bile. ama harika bir kişilik, zeka ve kalp varsa güzel bir dış görünüş pastanın üstündeki kremadır.
ilk izlenimde etkisi büyüktür. dış görünüş bir kişi hakkındaki ilk izlenimin oluşmasında büyük rol oynar ve ilk izlenimler genelde kolay değişmez.
güncel Önemli Başlıklar