bugün

http://pbs.twimg.com/media/BF5emipCIAAlzMp.jpg:large
Rüyalarımda da düşünüyorum, ama orada sadece bir illüzyonum.

Descartes'ın beni bazen çok düşündüren cümlesi.
Kimse Sana yoksun demedi ki, dedirten söz.
dekart diye okunan pzevengin sözüdür.
(bkz: düşünüyorum öyleyse mhp liyim)
düşünüyorum öyleyse varım değil! başkaldırıyorum o halde varım demeliyiz. çünkü her düşünen baş kaldırmaz ama her baş kaldıran muhakkak düşünmüştür.

şeriati.
düşünmüyorum, öyleyse yok muyum? dedirten başlık.
dekart diye okunan pzevengin sözüdür.
düşünüyorum öyleyse hayvanım.
Descartes in agzindan "cogito, ergo sum" olarak cikan sozdur.
(bkz: üşeniyorum öyleyse varım)
görsel
şüphe varlığı anlamak için kullanılan bir araçtır. her şeyden şüphe edilebilir ama şüphemden şüphe edemem. şüphe edemiyorsam şüphe edemediğim şey gerçektir.eğer düşüncemden şüphe edemiyorsam düşüncem gerçek o halde düşünüyorum öyleyse varım.
- bahçemdeki ağaçlar da varlar ama düşündüklerini hiç sanmıyorum sayın descartes
ismail abi.
(bkz: varım diyor)
(bkz: düşünüyorum öyleyse vurun)
(bkz: ilhan selçuk)
bu önermenin çoğu zaman alay konusu olmasının asıl sebebi gizli öncüllü bir tümdengelim olmasıdır. Bu yüzden hep saçma gelmiştir. Ama aslında açıklaması: "insanlar düşünen varlıklardır ve bu dünyada varlar, ben de düşünebildiğime göre ben de insanım ve varım." şeklindedir.
ismini hatırlayamadığım bir felsefecinin ;

Biz gerçekte var mıyız ? Bu olanlar olsa olsa bir halüsinasyondan ibarettir. Görüşüne tepki olarak, düşünmek var olmayı gerektirir düşünüyorum o halde varım argümanını oluşturmuştur.
(bkz: tamam)
(bkz: rene descartes)
çok saçmadır. mesela kanarya düşünemiyor, öyleyse yok mu? mesela masa düşünemiyor, öyleyse yok mu?
O zaman hiç akp li yok lan zira hiçbiri düşünmüyor.
toplumumuzda düşünmeden de varolanlar var, onlar nolacak sayın descartes.
Bir descartes sözü.
ikizler burcunun hayat felsefesi olduğunu düşündüğüm cümle.
e çomar da düşünüyor?

biraz daha ciddiye mi alsak bazı şeyleri acaba?