bugün

doğaüstü kabul edilen durumdur. lakin bir kişi çok yoğunlaşmışsa beyninden geçen elektrik akımları o kadar artar ki bazı insanlar bunu kendi, beyinlerinde hissedebilirler. nazarla eşdeğer bir durumdur
(bkz: medium)
(bkz: allison dubois)
robotixleşme sürecindeki insan.
en az "insan beyni molekülü" kabilinden saçma bir açıklamaya sahip olgumsu.

(bkz: insan beyni molekülü)
beynin gücünün bilincinde olan, daha da önemlisi onu kullanmayı beceren insandır. başarılı bir empati ve jest mimikleri okumak da bir türevini gerçekleştirebilir ancak buna düşünceyi okumaktan ziyade düşünceyi tahmin etmek denilebilir.
akıllı insandır zira düşünceleri okuyabilmek için öyle doğa üstü güç gibi bir güce ihtiyaç yoktur biraz dikkatle iş tammadır.
hatun kişinin sevgilisi olan adamdır.

en azından onlar öyle sanarlar. bir şey isterler söylemezler. bilirler ki sevgilileri aklından geçenleri okur. ya da bir şeye kızmışlardır söylemezler, çünkü sevgilileri müneccim boku yemiştir.
karşısındaki insanı o kadar iyi tanıyordur ki,
bunun için özel bir çaba sarfetmesine gerek bile yoktur.
düşünceler adlı kitabı ezberden okuyabilen, nirvanada yaşadığını sanan insandır.
kendisinin dusunce okuyabildigini zanneden yanilmis insandir. zira herkes gercek dusuncelerini karsisindakinden saklayabilir. yeterki kafasindaki pencereleri icerden kapatsin. (bkz: paranoya)
(bkz: charles xavier)
(bkz: jean grey)
(bkz: emma frost)
(bkz: cable)
aşmış insandır.
(bkz: edward cullen)
(bkz: what women want)
bilişsel çarpıtma.
bir çok dizide karakterlere yüklenen doğaüstü olduğu kabul edilen güçtür.

örn.sookie stackhouse- (bkz: true blood)
buna benzer bir yeteneğim olduğunu farkettiğimde bu konuya eğildim ve yaklaaşık 4 sene süren bir araştırma ve geliştirme süreci yaşadım!
şunu çok net söyleyebilirim zihin okumak: yani bizim anladığımız şekliyle karşıdaki insanın kafasından geçenleri görebilmek! bu mümkün olabilecek bişey değildir. fakat insan kimyasının henüz çözülemememiş kısmında olduğu varsayılan bir enerji çeşidinin radyo dalgaları şeklinde karşı beyindeki kurguların frekans yoluyla duyulabildiğini düşünüyor bu araştırmaları yapan delilerin öncüleri, şu anda 20 de 18 civarı yanılmadan tahmin yapabiliyorum! ama dediğim gibi sadece tahmin!
herboku bilip can sıkıntısından intihar etme durumu...