bugün

zaman siler herşeyi adlı şarkının başlangıç melodisi beni benden alır.
hiçbir zaman eskimeyecek ve de değeri bilinmeyecek grup. yıllar sonra vay be böyle bir grup varmış diyecek insanlar ama o zaman herşey çoktan geçmiş olacak.

senelerdir dinlediğim tek grup. hiçbir zaman sıkmıyor insani. düş sokağı sakinleri,yaşadıkça, üç adlarında sadece 3 tane albüm çıkarmış olsalar da eskimeyecek ölümsüz eserler bıraktılar bizlere grup albümlerinde. içimde hissettiğim müziği tam olarak yansıtan bir gruptu. keşke keşkeler olmsaydı ve şimdi de keşke ayrılmasaydılar demeseydim. ama mümkün değilki keşke dememek.
beklentiler an gelip gerçek olamadı be murat yılmazyıldırım. geride bırkaamadık acılar parkını seneler geçmiş olsa da üstünden be murat çelik.

tek tek yollarına devam eden iki murat da eski tadı çok veremese de yine de dinlenebilitesi yüksek sanatçılar olarak müzik hayatlarına devam ediyorlar.ikisi birlikte muhteşemlerdi ama napalım...hey böyle mi olur?
totoşların bir diğer vazgeçilmezi.

diğeri için (bkz: lacoste)
ölümler.
angusların anlayamayacağı kalitede müzik yapan gruptu, keşke ayrılmasalardı.
huyumdur hep ölürüm, nice aşklara bölünürüm..
Ayımdır hep tutulurum nice ışıkla korunurummm
Hüzün kovan kuşu gelmiş!

Hüzün kovan kuşu ölmüş be abi.
şarkılarını dinlerken burası ne güzel ne anlamlı diye düşünmekle meşgul olursunuz. her bir cümlesi ayrı güzel ayrı anlamlıdır. bağımlılık yaratır.
sırf şarkı yapmak için şarkı yapanlara inat, şarkılarında sürekli bir şeyler anlatan, ima eden, kimi zaman yaralayan eserlere sahip müzik grubudur.
(bkz: al beni yar)
hiçbir zaman eskimeyecek ve de değeri bilinmeyecek grup. yıllar sonra vay be böyle bir grup varmış diyecek insanlar ama o zaman herşey çoktan geçmiş olacak.

senelerdir dinlediğim hiçbir zaman sıkmayan grup. düş sokağı sakinleri,yaşadıkça, üç adlarında sadece 3 tane albüm çıkarmış olsalar da eskimeyecek ölümsüz eserler bıraktılar bizlere grup albümlerinde. içimde hissettiğim müziği tam olarak yansıtan bir gruptu. keşke keşkeler olmsaydı ve şimdi de keşke ayrılmasaydılar demeseydim. ama mümkün değilki keşke dememek.
beklentiler an gelip gerçek olamadı... geride bırkaamadık acılar parkını seneler geçmiş olsa da üstünden....

tek tek yollarına devam eden iki murat da eski tadı çok veremese de yine de dinlenebilitesi yüksek sanatçılar olarak müzik hayatlarına devam ediyorlar.ikisi birlikte muhteşemlerdi ama napalım...hey böyle mi olur?
hak ettiği değeri yeterince görmemesinden endişeleniyorum.
övmelere hiç girmeyeceğim.
sevdan bir ateş der çekilirim.
yok böyle bir duygu, şarkı, yorum...

''ölüm çıkar karşıma yine sen derim.''
şarkıları depresiftir. iğrençtir . sanki eroin sonrası uyanma dönemindeki depresiflik hakimdir. bombok bir boşluk.
psikoloji bozan, aynı zamanda duyguları besleyen şarkıları olan guruptur. her şarkısı dinlenilecek düzeydedir. ' aşk eskitir beni ' şarkısı gönlümde taht kurmuştur.
(bkz: aşk eskitir beni).
Sevda bir ateş şarkısıyla tanıdığım gruptur. Ölümler isimli bir parçaları daha vardır, o da çok güzeldir. Güzel gruptur.
Sevgilimden ayrıldığımda "Ayrılık" parçasını sürekli dinleyerek beni liseli aşık triplerine sokan müzik grubu.
(bkz: gayret et güzelim)
Sana uzaktan bakıyor gözlerim artık
Gönlüm senden geçmez
Bana döndü hep sözlerim

Unutmak o kadar kolay mı sandın?
Ayrılık bana aşktır artık

Dağılmış saçlarım gönlünün yatağına
Uyandırma
Sabah olsun ben giderim
Sen kal rüyamda

Aramak o kadar kolay mı sandın?
Yolların bana aşktır artık
Ah gitmek o kadar kolay mı sandın?
Yolların bana aşktır artık

Sesim bende bir yabancı gibi
Şaşarım
Gönlümün takvimine şiir oldu yüzün
Ararım

Ah bulmak o kadar kolaymı sandın?
Aramak bana aşktır artık...
Uzun zamandır piyasada göremediğimiz efsane grup, en beğendiğim şarkıları; sevdan bir ateş, ölümler, gayret et güzelim, kan revan içindeyim, ayrılık.
biter bu yağmur sabret. (bkz: gayret et güzelim)
bilmem kaç yıldır dinlememene rağmen, youtube vs. etkisiyle bir şarkısına denk gelmeye gör amk. oturdum bu yaşımda arka arkaya sıralıyorum. nasıl bir döneme denk gelmişsiniz siz lan? o nasıl ergenlik öyle.

vay babam vay.
youtube'da araştırırken "ulan tamam klip işine karşısınız da, insan en azından albüm kapağını koyup sayfa falan yapar" diye kızgınlığa itmiştir beni. o güzelim şarkılar, bir avuç yeni nesil ergen (apaçi vb.) tarafından nasıl piç edilmiş belli değil. böyle güllü, acılı, staylalı fotoğraflarla klip yapmışler ümraniyedeki sevgililerine.

sakın yanlış anlaşılma olmasın, ümraniyedeki sevgiliye laf atmıyorum da; o klip de yapılmaz be abi. ha?
birbirinden güzel şarkıların sahibi grup.
hiç eskimeyen şarkıları vardır onların. dinledikçe bir yerlerde kaybettiğiniz kendinizi bulursunuz o sakin notaların arasında. her şarkının sözleri ayrı güzelliktedir, dolu doludur. sözlerin kıyısında köşesinde kendinizden birşeyler mutlaka bulursunuz. onlar, düşlerin kelimelere yansımış halleridir, mavidir. müziğiyle kapılıp gider ruhunuz başka düşlere.
gece dinlendiğinde bazen huzuru yakalarsınız, bazen de hüznün tadına bakarsınız kendi sessizliğinizde. sakinleştirir, güzelleştirir düş sokağı sakinleri. arada onlara kulak vermek gerekir.
hüzün kovan kuşu derim başka da bişeye gerek yok bence.
hüzün kovan kuşu gelmiş, gecenin yanağına konuvermiş, ay tenli aşık şarkıma karşılık vermiş.. bunu yazarken ve söylerken insalıktan çıkmış olmalılar dediğim grup...
Kendi hallerinde müzik yapan gruptur.Yan flüt olayını abartmıştır sanırım serdar Barçınla bile kapışacak boyuttadır. Üflemeli çalgılarla yapılan özgün müziği seven herkesin ortalama beğenisini kazanacağı efkarlı, geçmişi deşen parçaları vardır. Efkarlıyken de sevinçliyken de severken de ayrıyken de dinleyip ayrı ayrı tadlar almışımdır.
güncel Önemli Başlıklar