bugün

eger makbul bir bayan bulur isem yapmak istedigimdir.
neden dugun yapariz? Soruyorum size. Sirf kulturumuzun parcasi diye birsuru para verip borca girmek mantiklimi?
yillardir gormediginiz sizi sikine takmayan sirf kendini on plana atmak isteyen akrabalari/tanidiklari memnun etme cabasi mantiklimi?
evlenemezsin vesselam.

kadın tarafının hayalidir bu.

o göbek atılacak, o topuz yapılacak, gelinlik giyilecek, nispet yapılacak.

cebimizde metelik kalmayıncaya kadar cabo yapılacaktır.

töbe bismillah.
Nasipse ben. Düğün ne amına koyim ya. Onun parasıyla evi kurarım. Bir de hatun benim gibi düşüneydi keşke.
benimdir. hiç niyetim yok millet 2 götünü sallasın diye dünyanın parasını gömmeye. milletin bilmesi gerekmiyor benim evlenmemi. illa gelmek isteyen olursa nikahıma gelir. ki ailemden bile sadece bi kaç kişi dahil olacak nikah meselesine öyle yol geçen hanı değil efendim.
Ben yaptım. Valla eşim benden daha memnun kaldı.
içlerinde her zaman bir ukte kalacak yazarlardır. düğünsüz evlilik mecburi haller haricinde olmamalı. O evlilik imzayla değil düğünle, kutlamayla hatırlanır çünkü. Göbek atmak tarzın değilse düğününe caz orkestrası getirirsin. Damatlık, gelinlik tarzın değilse jean giyer çıkarsın. Resim çekilmesini sevmiyorsan ressam çağırır portrenizi yaptırırsın vs. düğünün konsepti sizin yaşam tarzınıza, zevkinize kalmış ama düğün yapmamak demek o günün bir anlamı yok demektir.