bugün

Benden küçükler evlenmeye başladı galiba biraz bazen kıskançlık.
Oyun bilmemem+gürültü.
Son ses erik dalı eşliğinde kabile dansı yapan akrabaları görmekten gözlerim kanadığı için gitmiyorum.
çağırılmamak..
Erik dalı sayılır mı.
1- düğünlerde çalan şarkılar oyun havaları, irem derici, mustafa ceceli müzikleri vs.
2- oğluna kız arayan yaşlı teyzeler.
gürültü. kısa ve öz.
düğünü olan aileyi yeteri kadar samimi bulmamak. zaten yakın olunca biraz mazotlanıp pistten inilmez.
oynamayı severim fakat oynamayı bilmiyorum.
düğünde oynamaya zorlayan eş dost akrabadan tiksiniyorum niyeyse. o anlık tabi. bırakın arkadaş oynamak istemiyorum.
gürültü ve hayatımdan en az 3 saatin gitmesi.
genellikle çok yakın değilse evlenen, sadece takı törenini bekliyorum. o kadar beklemişken malum takıyı vermeden gitmek olmaz.
Hiçbirinin benim düğünüm olmaması. Keşke benim düğünüm olsaydı.
küçüklüğümden beri düğünleri sevmemişimdir, o sesli müzik kulağımı patlatacak gibi hissediyorum aynı zamanda halay falan da pek hoşuma gitmiyor doğrusu.
Ortada mal gibi koşan ve ayağında +9 ışık saçan ayakkabı olan veletler yüzüne.
Baştan sona kafa giben bir ortam olması. Düğün yapılacak salona giderken bas bas kornalar, düğün başlayınca davul zurna oyun havaları, düğün sonunda tekrar korna konvoyu gece yastığa kafayı koyduğunuz an huzuru hissedeceğiniz garanti.
düğünlerin çok gürültülü olması, çağıranın olamaması ve altın alacak paranız olmaması gibi nedenlerdir. bence artık altın takmak ortadan kalkmalı. bunun hesabını yapıp birbirine giren teyzeler biliyorum. bence bu saçma gelenek ortadan kalkmalı.
Birinin oğlu birinin kızını dikecek diye neden başımı ağrıtayım?
Asosyal olmam..
Davet edilmemem. davetsiz yere puşt oğlanlar gider derdi ninem.
gürültü.

entry hoparlörde.
Ve herkes resmiyete dökülmüş bir ön sevişmenin içerisinde, oynuyordu.

Gece geliyordu, korkuyordu gelin. Damat davulcuya para yapıştırıyordu.. Yapma diyordu piyanist, kemancı gidiyordu.
düğüne gitmek için bir neden olmamasıdır.

ses sistemleri iyi, güzel falan ama sesi sonuna kadar açıp hoparlörleri patlatmak nedir hocam? aynı şey sinema için geçerli. sinemaya gideceğine tiyatroya git. (bkz: nereye geldik)
1)Birinin elini öptüğünde diğer kadınların da beklercesine sana bakması

2) oğluna torununa kız arayan teyzelerin rahatsız edici bakışları

3) sen kimlerdensin?
Kimin kızısın?
Ben babanın annesinin teyzesinin gòrümcesinin eltisiyim ( zorla akraba çıkartmak) vs. Sorulara cümlelere maruz kalmak.
Saçma sapan insanlar, saçma saçma adetler ...
Bayram tatillerine denk getirmedikleri için.
Sen bayram haftasının hemen ardına düğün yaparsan gidemem tabi tatilim bitti çünkü.
"Sen niye oynamıyorsun, oynasana" diyen insanların bol olması.
çok gürültü var, bu kafa kaldırmıyor. bir de sürekli çocuklar şuursuzca koşup yere düşüyor üzülüyorum.
güncel Önemli Başlıklar