bugün

başlığın olması gereken hali, "düğünlerinde takı takılması yerine davetlilerin bir yetim çocukla törene gelmelerini isteyen çift" şeklindedir.

örnek bir davranışa imza atmış, davetlilerin getirdiği 100 yetim çocuğun yüzlerinin gülmelerini sağlamışlardır. günün güzel haberlerinden biri de bu sanırım.

umarım bu davranışları örnek olur, bu tür atraksiyonları daha sık görürüz. ne sevinmiştir kim bilir yetim çocuklar! ayrıca, mutluluklar! allah bir yastıkta kocatsın. *
https://www.yeniakit.com....9O5csWDyiI3QlB8acwY1feEYA
Para yerine hayır duası almayı tercih etmişler. Ne diyelim: Allah düğünlerini hayırlı ve mübarek kılsın. Değişik ve pek güzel bir iş. Örnek olmuşlar.
yeni akit bunlarla gelsin işte bize.

takdir ettik.
Allah bi yastıkta kocatsın. Çok anlamlı bir düğüne imza atmış çifttir. Boy boy akıllı uslu çocukları olsun inşallah.
çok güzel değil mi ya? helal olsun içimi ısıttı bugün
Harika hareket. Çok ince bir düşünce olmuş.
şu atalar hakkat işi biliyor.
siz gene bakın. iyilik edin de. ilerisi için iyi tedbirler de alın.

bi yakınımın başından geçen olay bana vay be dedirtti.

bu kadın 2 yetime bakmış. kocasının eski çocukları.
kocası ölünce kadının üzerindeki evi almaya kalktı bu insanlar.
mahkemeye verme ve saldırma girişiminde bile bulundular.
bakın ama tedbirli olun.
Biraz şov yapmış çift.
Aslında takılan altınlarla o çocuklara daha fazla yardım edebilirlerdi, daha fazla oyuncak daha fazla kıyafet, daha fazla kitap defter alabilirlerdi.
Yani çocuk dediğin düğünden zevk almaz ki, ben nefret ederdim en azından.
Neyse, bana samimiyetsiz geldi. O çocukların hepsini alıp yemeğe götürseler, her birine oyuncak alsalar o altınlar yine artardı bile.
Çocuklar mutlu olmuş yine de ama bu bildiğin şov işte. Sırf birileri görsün, bunlar da bunu yaptı desinler diye yapılmış gibi.
Ne güzel işte. Çocuklar mutlu görünüyor. Amacına ulaşmış düğün, tebrik ederim.
bende düğünde salak koku felan dağıtacağıma kitap dağıtmayı hayal ediyorum bana sen gerizekalısın diyorlar. bunlarada bir çamur atmışlardır.
Gözlerimi dolduran çifttir. Bir de çocuklara yemek verip karınlarını doyurdularsa bir ömür mutlu yaşasınlar inşallah.
Gerçekten gözlerim doldu. Çok güzel şeyler de yapabiliyor insanlar. Tebrik ediyorum ve mutluluklar diliyorum.
Ne güzel, keşke benimde evlenirken düğünden gelen takılara ihtiyacım olmasa da, benzer birşey yapabilsem.
güncel Önemli Başlıklar