bugün

ülkede gelir düzeyinin gittikçe düşmesi veya halk otobüsü sahibi damadın evlenmesi halinde yaşanılması muhtemel durum *
-damadın amcasından damada bir tam akbil geline aktarma
(bkz: takı yerine kredi kartı kullanmak)
düğünün en işe yarar hediyesi olur heralde.
aylık akbil kullanan bazı cin vatandaşların o güzel ortamı bozduğu eylemdir.öğrenci akbil rezilliği bambaşkadır zaten.
tezahüratlar eşliğinde gerçekleşirse daha da bir güzel olacak hadise..

- bas bas bas bas bas!!
- nereye basıyorduk!!-
-eveeeeet damadın kankası geliyor, ooo çok güzel bir hediye kanka hem geline hem damada çift bastııı *,
evet şimdide kayınço geliyo,o da çifter bilet astı, gelin hanım göz yaşlarını tutamıyooor...
(bkz: düğünde entry takmak)
ogrenci bileti mi astin
kimligini gorebilirmiyim
yok mu
ozaman 2 bilet takacaksin...
2 veya daha fazla düğün aynı ortamda yapılıyorsa; 'aktarma olacak mı?' acaba diye konukların merak ettiği olay.
aktarma varsa düğünden düğüne koşulacak aktivitedir.
vakıfbank'a paso bedeli 5 lira yatırıp dekontu takmak yada akbili gelinin bilmem neresine basmak anlamına gelir.
(bkz: damada para verip damadın akbilini basmak)
en fazla arasında 90 dakika olan iki düğünde muhtemelen aktarma olacak olay.
(bkz: kapıya akbil basmak) * *
gelin tarafı ise damadın dötüne basılması muhtemel olay.
gelinin boynuna sucuk asmaktan daha karizmatik ve teknolojik bir durumdur.
yaz döneminde aylık alınması farz olan eylemdir zira bu dönem de düğün dernek artar.hem düğünlere bedava gidersin hem düğünlerde bir ay boyunca sınırsız basarsın...
(bkz: damada şifre sormak)
takı töreni boyunca gelinin göbek deliğine pek çok akbil basılan ve göğüsleri arasından defalarca kredi kartı geçirilen bir garip düğünde bulunmanın alametifarikası. hayra alamet değil.
geline akbil basacak misafir 1 : nereden basacaz bunu hemşerim?
geline akbil basacak misafir 2 : valla bilmiyorum ki, ben damada verdim o basacakmış.
takı basılıyor mu yoksa takılıyor mu sorunsalı.
- dırınım dırınım

- bitmiş beyefendi para aliim..

- al, al, ülen yine getti 50 kağıt a. k.

- efendim 1 şey mi dediniz?

- yoo, düğün diyom pek geyifli, ben de katilem şunlaan arasına...