bugün

pasta ve limonatanın bitmesinden sorumlu çocuktur.
böyle bir durumda "lütfen çocuklarımızı pistten alalım" tepkisiyle karşılaşacak ebeveynlerin bu duruma hazırlıklı olması gerekir.
tanıdığı, tanımadığı bi sürü insandan azar işitecek çocuktur.
geleceğin getireceği suskunluktan habersiz coşan eğlenen çocuktur.
(bkz: yarın ne getirir bilinmez)
eskiden bu çocukları dizginlemek için 'şimdide çocuklar için lambada çalıyoruz'deyip,lambada yaptırılırdı.
böyle çocuklar büyüyüp düğünlerde oynamaktan nefret eder hale gelirse her düğünde en az yarım saat küçükken nede güzel oynardı muhabbeti yapılır, çocuk sinir edilir.*
bir düğün klasiğidir
o veLetLeri aLıp kuLakLarından tutup tavana asmak Lazımdır..düğün bitene kadar tavanda disco topu gibi saLLanıp ortama renk katsınlar diye vaLLa..yoksa çocukları sevmediğimden değil * * *
(bkz: bi siktir git dedirten insanlar)
müzisyene atılan paraları toplayabilirse çok şanslıdır onun için müzisyende bu çocuklara kıl olur..
(bkz: ortaklık iyi birşey olsaydı karıya da ortak olunurdu)
ilerde taksimde salahana köpeği gibi bi o tarafa bi butarafa amaçsızca yürüyen biri olunacağina dalalettir.
kambersiz düğün olmazdan sonra ortalıkta koşuşturan çocuksuz düğünde olmaz.
(bkz: düğün için olması gerekenler)
o dugunler de kendilerinden daha mutlu insanlar gormedigim (gelin-damat dahil , surekli endiseli "iyi bir halt mi yedim acaba?" dusunceleriyle kasap havasi oynarlarken bile) sirin - seker veletlerdir.
yerdeki paraları toplamak için anneleri tarafından özellikle görevlendirilenleri de vardır.
düğüne erken gelen ailesi nedeniyle, enstrümanlarla oynama ve bozma fırsatı yakalamak, gelinin babasından şamar, damatın abisinden tekme yemeyi hak etmektir. pasta-limonata çılgınlığında rol kapmak, mürvet eşrafının saçtığı paralar yüzünden davulcuya özenmek ise, düğündeki çocuk için sünnettir. allah kabul etsin, analı-babalı büyütsün.
düğünde masada göbek atan çocukdan daha mantıksız bir şey yapan çocuktur.
çocukken ben de yapardım. hatta, yukarda asılı olan ve dönen bi cisim vardı. * yerde yansımaları olurdu, ben de onların üzerine basmaya çalışırdım falan. ne günlerdi. şimdi hiç sevmem, çocukken düğünlerin bile bi anlamı vardı.
hemen arkadaş bulurlar ve arkadaşlarıyla bir oraya bir buraya koşturur yaramaz veletler.erkek çocukların üstünde takıp elbise yada damatlık,kız çocukların üstünde ise pembe,yeşil,mavi türü gelinlik olması muhtemeldir...
düğünde ortalıkta koşmak,sürekli hareket halinde olan bu küçük insanlar için vazgeçilmez bir enerji boşaltım mekanıdır.gelinin duvakına bastığı için şamar yiyeni de vardır ki bu çocuklar kesinlikle topluma kazandırılmalıdır çünkü düğünde yaşanan en gereksiz ayrıntı bile düğün kaseti denen mucizevi buluş sayesinde yıllar sonra bile konuşulacaktır:
_aaa nevin'in küçük oğlan değil mi şu??
güncel Önemli Başlıklar