bugün

Bunlar hep hayal.
Az kuru pilav misalidir.
Fazla masrafa gerek yok, o parayla evi döşeyin yada gelecek için saklayın, düğün artık çok basit gelmeye başladı insanlara, büyütülecek bir şey değil bu düğün, ama ilerde karınız başınızın etini yiyebilir.
görsel
En iyisini yapan kişidir. Arkadaş ben niye gidip başkalarını eğlendirmek için sözde dünya evine girme adı altında borca gireyim çeşitli harcamalarda bulunayim? Neden o kadar harcama yaptıktan sonra başkalarının bana vereceği altın ya da paraya güvenmek zorunda kalayım ve en önemlisi de iki kişi niye en güzel gününün içine etmek istesin?

Düğün yapmayın girmeyin boşa masrafa o düğüne gidecek parayla daha iyi şeyler yapın hatta siz evlenmeyin be en iyisi.
Herşey o kadar pahalı ki sanki evlenmeyin der gibi tüccarlar..bu yüzden düğün yapmadan evlenmeyi düşlersin ama sadece hayal kalır . Türkiye gibi bir memlekette bu imkansız
Akıllı adamdır, bir aşirete mensup değilse masrafı dahi karşılamayacak olan düğün yeni evli çifte sadece borç külfeti getirir.

Maddi sıkıntılar günümüzde çok geçerli boşanma sebebi ve neticesidir.

Bu kategoride iseniz bence düğün yapmayın .
içinde evlilik geçen bir tiyatro esnasında evlenmek istiyorum, düğün kim amk, eskilerin adeti.
benim ve eğer bir gün evlenirsem burayı editleyeceğim. masraf filan değil derdim etkusi var elbet ama açıklayayım. sırf ben sevdiğim adamı buldum ve onunla sevişeceğim diye akraba bozuntularının saçma sapan geleneklerini uygulayıp onlara bunu duyurmak zorunda değilim. gösteriş sevmiyorum. gelenek sevmiyorum. bak oğlum kızım büyüdü onlar artık sevişebiliyor ve seviştiği kişi helal ve yasal biri siz de bunu bilin çağrısıdır düğün. benim için iğrenç bir zihniyeti ve kültürü barındırır. bunu aileme de söyledim ve annem her düğün masrafı ne olacak diye zırlayan birilerini bulursa benim düşüncelerimden bahseder ve beni destekler. ağlayan zırlayanlar da hep hak verir ama gösterişinden de vazgeçmez. hak size 50 binlik kredi borcu altında ezilin canlarım gram acımıyorum.
Ay bu ben galiba, masrafa gerek yok.
başkaları gülüp eğlenip halay çeksin diye bir sürü para harcamak istemeyen insandır.
Kesinlikle savunduğum insandır. Şişko teyzeler göbek atacak diye 2-3 sene borç ödeyeceğim baskaaa. Düğün yapacağım para ile super ev eşyaları alırım evimize.
evleneceği için gerizekalıdır. Düğün yapacak kadar ileri gerizekalı olmasa da.
Hayır hepiniz bunu yaşayacaksınız, siz istemeseniz de aileniz yapacak bunu. Bu kadar vıdı vıdı etmenize hayret valla.. amma tatava yaptınız, paran yoksa evlenme.
Akilli insandir birde insanlarin dugunune gelmesini mi beklicek kariya 4 5 bilezik fazladan takar.
Kendini modern zamanın devrimcisi zanneden insandır yaşlı teyzelerin veya kim olduğunu bilmeden arkasından salladığı ama dugunune gelecek kadar ailesine değer veren insanların baş dusmanidir en mutlu olunası günlerden birinde bile sırf para gidecek diye toplu eğlence yapmaktan kaçan cimrinin tekidir daha sayarım da ne bileyim eskiden popüler kültür dugundu şimdiyse dugun yapmayacağını söylemek paran yoksa bütçene uygun yap kardeşim herkes et kavurma havuzlu salon değil de pasta meyvesuyu kır salon görsün nedir yani.
Heh işte o benimdir. Ta kendimdir. Neden o kadar masraf yapıp hem kendimizin hem başkalarının kafasını şişireyim ki? Düğüne harcanana kadar eve harcarız. Düğünsüz evlenmek isteyen kızlar pm pls.
lan bıraksınlar aq.
evlenme işi ortaya çıktığında hepsi en alasını istiyor.

sülalesine kuruyemiş tabağı ve fanta vermem, aç doyurmamdan daha makbul bu kadınlara göre.
ben böyle bencil bir zihniyetle aynı evde yaşayamam.

mesele burada bitiyor zaten.
mantıklı insandır, kendisini tebrik ediyorum. insanlar göbek atsın eğlensin diye dünya kadar borca girmeye ne gerek var anlayabilmiş değilim.
Düğün istemeyen çevremdeki insanların çoğu bir şekilde kendini düğün salonunda ankara havası oynarken buluyor. Çünkü Kendileri istemese de aile istiyor. Bir kere olacak baskısı ekleniyor. Oysa evlenen insanların paraya ihtiyacı varken ekstra borç sahibi oluyorlar. Düğünü olabildiğince abartıdan uzak gereksiz masraflardan uzak yapabilmeli. Aileyi ikna eden olursa en mantıklısı nikahta takı töreni sonrası dostlarınla birlikte yemeğe gitmek olabilir.
Daha da mantıklısı var ama türk toplumu buna hazır değil.
Korona sayesinde serveti iki katına çıkan küresel güçlere inat pastadan küçükte olsa pay kapma yarışında olan açıkgöz. Oynamak yasak, düğün yasak curcunasında işi oldu bitti ile koparma derdinde olan müptezel.
Yapın lan düğünüzü, coronadan geberin de kurtulalım.
sorun yok, düğün yapmadan evlenebilirim. teklifleri bekliyorum.
Anne babanız başkalarının düğünlerinde taktıkları altınları nasıl geri alacak? Zarardasınız. Buna en çok onlar sevinir. Emin olun.
Düğün; gelin, damat ve bu ikilinin anne babası tarafından isteniyorsa tamam, fakat bu 6 kişi tarafından istenmiyor, sırf elalem ne der diye yapılıyorsa yorgunluktan başka bir şey değil.
güncel Önemli Başlıklar