bugün

"ben bir çocuğum ve şu an düğündeyim. o halde mutlaka kaybolmalıyım" dürtüsünü daha doğmadan edinmiş sübyan. babanın pek .ikinde olmaz bu durum(çocuğun kayboluşu) onun aklında sadece takacağı para ve düğüne bayılan bu paranın ay içinde getireceği zorluklar vardır. ama anne öyle değildir. anne; şu an kaybolan fakat az sonra ortaya çıkması muhtemel olan çocuğu için, çocuk ölüme gitmişçesine ortalığı ayağa kaldırmalı ve bu nedenle babanın beynini .ikmelidir. o anda gerizekalı çocuk ise kudurgan arkadaşlarıyla beraber muhtemelen aşağıda bekleyen arabaların hız göstergelerini inceler durur. kısacası çok gerizekalıdır bu çocuk her düğünde yapar bunu..
ailesini, bir sonra ki düğüne gitme konusunda düşündüren çocuktur.
cocugun geri zekaliligi ve annenin cilginliginin derecesine gore, damat ve geline bile sirayet edebilecek buyuk huzursuzluk kaynagidir.

(bkz: dugun davetiyelerinde yas limiti)
(bkz: salona cocuklar alinmayacaktir)
düğün pisti boyunca ordan oraya deli danalar gibi koşuşturan, bu koşuşturmadan bıkıp kendini düğün salonunun keşfedilmemeiş ücra köşelerinde bulan çocuktur. ailesinin yüreğine indirmekten çok hoşlanır, bulunduktan sonra esaslı bir şamarı kafasının ortasına yer.
eğer ki düğün salonu katlıysa yukarı katlarda bulunma ihtimali daha yüksek çocuklardır.**
(bkz: düğün esnasında çocuğu kaybeden gerizekalı ebeveyn)
hayır, çocuğun ne suçu var yahu? ana babası sahip çıksa kaybolur muydu biçare?
(bkz: çocuk)
piyanist şantörün mikrofonunu alıp ''annneeeeeeeeeeee annneeeeeeeeeee böhüüüü'' şeklinde ağlama krizlerine giren gerizekalı sabidir.
sürekli anne baba yanında sıkılan çocuğun özgürlük arayışı içerisinde olma durumudur. kendi yaşıtlarıyla planladığı bu tür organizasyonlarda anne ve baba ilk bir kaç düğünde stres yapsalarda sonradan durumun farkına varıp alışacakları için sinir katsayısı gitgide azalacaktır. ancak ilerde bu durumun ortaya çıkaracağı bir sorun vardır ki söz konusu çocuk yirmili yaşlarına gelip eski düğün fotoğraflarını karıştırdığında hiçbirinde kendini göremeyip "yav hiçbir düğün fotosunda yokum" diyerek üzülmesidir. bunun haricinde küçük yaşta tabulara karşı çıktığı ve o saçma sapan düğün merasimlerini boykot ettiği için o çocuğa helal olsundur.
gerizekalı değildir de, şanssızdır be usta..
gelinle damat ın pek hoşuna gideceği bi durum olabilir.
o gün üzerlerinde olan ilgi yoğunluğu bu sayede biraz gevşeyebilir ve bi sigaralık olsa da vakit bulunabilir.
sahnedeki piyanist şantör abimiz tarafından ismi, yaşı, tipinin anons edilen çocuktur. genellikle bu gerizekalı çocukların üstlerinde gelinlik veya damatlık olur.
-oğlum nerdesin?
-anne kayboldum
-yahu bir düğünde de kaybolma be evladım
-ne düğünü anne?
-süheyla ablanın kızı vardı ya zehra
-haaa
-işte onun düğünü
-bana ne anne
-oğlum gene düğünde kayboldun
-anne kapatıyorum. Köprüden önce son çıkış diyor
-ah evladım ah... kime çekti bu çocuk bilmemki...
at sahibine göre kişner atasözünü doğrulayan hadisedir. Bu tür olayları türkiye'de aile içi eğitim ve sosyal yaşam ile birlikte inceleyerek bir analiz yapmalıyız.
(bkz: türk aile yapısı)
(bkz: türk ailesinde çocuk eğitimi)
ana ve babasının şakır şakır göbek atmaktan gözü görmediği çocuktur. anne, göbek atmasa da onun bunun giysi ve takılarını incelemekten anne olduğunu unutur. kırılamayacak birinin düğünüyse, yarım saat uğranıp kalkılmalıdır. göbek atmamakla ölünmez. *
sahurdan beri bulunamayan çocuktur. * *. *
çocuğun ne suçu var. Anası ana (ve babası baba olsaymış)olsaymış da göbek atmak yerine, oğlum-kızım nerde diye bir merak etseymiş.
(bkz: ben gerizekalıymışım haberim yok)
sahnenin önünde zıplamaktan bitap düşmüş,bi köşede yere yıgılmış çocuk.
bütün çocuklar gibi zekası geridir. beyni olgunlaşmamıştır daha çünkü. beyni olgunlaşan herkesin zeki olduğunu da söyleyemiyoruz.
davulcunun yanında, gelinin dizinğin dibinde ya da büfede bulunabilcek çocuktur.
kesinlikle bu çocuklar baloncuların veya pamuk helva satan adamların çevresinde akbaba tarzında tur atarlar. telaş etmeye gerek yok bakılacak olan yerler bellidir. sonuçta gerizekalı yani gideceği mesafe sınırlıdır.
kendi sünnet düğününden kaçmış zeki bir çocuktur. kayboldum ayağına yatmıştır sonra. kerata.
birde bunların konser alanında kaybolan modeli vardır.
düğün esnasında lak lak yapıp çocuğunu kaybeden anne babadan çok daha ileri zekalı olduğu açık olan çocuktur.
anne baba çocuğu gözünün önünden ayırmazsa o çocuk neden kaybolsun acaba.