bugün

657 dmk'ya tabi olan memurlar arası dengesizlik durumudur. düz memur, çayını içer bilgisayar başında 2 tık tık yapar. 5 olunca da evine gider, yatar.

öğretmenler dahil diğer 657'ye tabi memurlar ise daha fazla efor, daha az maaş prensibiyle çalışırlar.

(bkz: vergi dairesi)
en büyük hayallerimden ikincisi olan düz memurluğa atılmış büyük bir iftiradır.

not: ilki işlek bir yerde poğçacı açmak. en büyük hayalim poğçacılık evet dünyamın sınırları bu.
(bkz: belediyeler)
(bkz: düz memur)
cahilce bir tespittir. düz memur ne la?
gece gündüz sözlükte takılıp göt büyüten bazı kavasları görünce katıldığım önermedir.
ters memurlar nasıl kazanıyor acaba sorusunu akıllara getiren durumdur.
belediyede staj yaptığımda şahit olduğum durum. oradaki stajyer olarak ben de kendimi kitap okumaya ve internete vermiştim. günümün büyük çoğunluğu uyumamaya çalışarak geçiyordu. uyuduğumda da kimse laf etmiyordu zaten. birimdeki iş güvenliği uzmanıysa benim kadrolu halim gibiydi.
aldığı parayı hak etme gibi bir derdi olmayan adam emin olur her yerde, her meslekte yatar. bunun memur olmakla, öğretmen olmakla alakası yok.
90 puanı çakan herkesin yapabileceği eylem...vuhuuuuuu...

Not: veteriner sağlık teknikeriyim. ihihih.
Memurluk bürokrasi demektir. Bürokraside düzen ve sistem. bir çarkın küçük bir dişidir memur, çoğu zaman düzenin işlemesi için çalışmaması gerekir.ayrıca aldığı maaştır. Çalışmanın değil bulunduğu pozisyonun ücretidir.
memurlara sorulursa söz konusu para hak ettiklerinin altındadır.

yaptıkları iş de çoktur, iki evrakı alıp iki kat aşağı götürmeye erinirler.

bi satır yazı yazmaya kalksalar üç tane hata yaparlar.

göt korkusu olmayıp iş garanti olunca böyle olmaktadır.
'' düz memur '' ne lan ?

otomatik memur varda haberimiz mi yok ? .
(bkz: tiptronik memurların az yakması)
işten çıkarılma korkusu olmadığı için rahatlıkla yapılabilen bir eylemdir.
aldım 87,5 puanımı şimdi koca gün sözlükte fink atıp saatin 5 olmasını bekliyorum...

zoruna gidenler soda içsin.

siz enayiler özel sektörün verdiği sözüm ona "sağ daşağımın bilmem ne müdürü" gibi ünvanlara kanıp sosyal medyada boy boy paylaşadurun ve c.tesi-pazar, sabah akşam demeden eşşek gibi çalışın...

ben "memur" ünvanımla size göbeğimi kaşıya kaşıya gülüp akşam 17:30'da evimde oluyorum, kafama göre izin, rapor alıyorum...

evet enayiler siz çalışın çalışın. hayat çok kısa, benim kapitalizme peşkeş çekecek bir ömrüm yok.*