bugün

dürüst davranış yada söylemlerin insana getirileri yada götürüleridir. bir insana gerçekleştireceğiniz bir eylemi dürüst bir şekilde dile getirirsiniz. sonunda karşıdaki kişinin zararlı çıkacağını bilirsiniz ama ben yalan söyleyemem diyerek aklınızdan geçeni dürüstçe söylersiniz. sonunda kazık yediğini düşünen kişi sizi hain listesinin baş kösesine aturtur yerin dibine girip çıkarsınız resmen. ulan ne diye böyle bi halt ettimde yalan söyleyip kendimi aklamadım yada acındırmadım diye dövünüp durursunuz sonra. yok kardeşim birisine dürüstçe konuşmak her zaman sizden bir şeyler götürür. aklınız varsa yalan söyleyin, kendinizi başkasıymış gibi gösterip millete yaranmaya çalışın, acındırın kendinizi sonrada baş köşeye kurulun.
sınırlı sayıda ama harbi dostların başında geleceği listedir. diğer insanlar tarafından pek sevilmezsiniz.
zararı faydasından coktur.
loser olup çıkılır.
yalnız kalırsınız.
(bkz: sıddıklık)
insanlık... ve belki çok çok az ve sıkıntılı olur ama gerçek dost katar.
Vicdanınız rahat eder.
iyi bi halt olmasına rağmen bolca kazık katar bi yerlerimize.
sinir hastalığı, tansiyon hastalığı, 40 yaş sonrası kalp krizi.

dürüst, hoşgörülü ve saygılı olmak zorunda değilsiniz.

kasmayın.
Yalniz birisi olmak kimse tarafindan sevilmemek.
insana çok şey katar. burada dürüst davrandım çok canım yandı diyenler aslında yaptığı ve yapacağı şeylere kılıf arayanlardır. insan kendini bir suç işlediğinde böyle tatmin eder. zaten herkes yapıyor, iyi olmanın bir faydası yok gibi telkinlerle bir nevi kendini yumuşatır ve bu da bir tür savunma mekanizması olarak görülebilir.

materyalist biri zaten yalan söyleyemez çünkü düşünce anlayışı buna çok ters kalır. ilk yalanı da idealist biri söylemiştir tarihte.
Dert keder yalnızlık. Evet.
Icim rahat gerisi muhim degil.
gönül rahatlığı. ve ben inanmıyorum ki; dürüstlüğümden kaybettim gibi söylenen şeylere. kaybederken , esasında kazanmak gibi bir durum var gerçekten. kaybetmek olmuyor zaten böyle olunca.
güncel Önemli Başlıklar